Który garaż wybrać oraz jaki jest najtańszy?

Duża część osób, jakie posiadają swój dom wie, że będzie mieć także stanowisko na postawienie swego samochodu. Nie chcielibyśmy, aby auto stało na zewnątrz. Nikt nie lubi skrobać szyb w okresie zimowym.

garaż

Autor: Bios
Źródło: http://pl.wikipedia.org
wilgotność

Źródło: pixabay.com
Powinniśmy posiadać garaż, żeby nikt nie ukradł należącego do nas pojazdu. Obecnie istnieje wiele ich rodzajów. Garaż z blachy jest najprostszym jego typem. Jest on dostępny w bardzo wielu rozmiarach, zatem każdy Klient na pewno odnajdzie odpowiedni wymiar dla siebie. W tego typu budynku można zostawić na jakiś czas każdy rodzaj auta, nawet te transportowe. Można kupić je już za 1000 zł, zatem każdy na taki garaż może sobie pozwolić. Takie garaże są także bardzo proste w montowaniu. Wystarczyłoby je stosownie poskręcać. Blaszany garaż nie daje izolacji przed zimnem. Jeśli wjedziemy tam autem mokrym, a na dworze jest mróz, skrobać okna na pewno będzie trzeba.
Garaż modułowy podobny jest w swej budowie do garażu z blachy, jednak jest od niego dużo droższy. Koszt takiego garażu to kilka tys. złotych. Jednak taki garaż jest dużo lepszy od blaszanego, ponieważ zapewnia lepszą izolację. Ściany takiego garażu zrobione są ze szczególnej płyty, jaka złożona jest blach połączonych grubą izolacyjną warstwą. Do tego garażu zazwyczaj montuje się automatykę, jaka roztwiera bramę do garażu. Najsolidniejszym rodzajem garażu jest garaż murowany. Jeśli taki garaż ma fundament, to potrzebne jest pozwolenie (Polecam kip bydgoszcz ehs biznes partner) na jego budowę. Zbudowanie tego garażu to kilkanaście tysięcy złotych. Potrwać taka budowa może dwa tygodnie.

Na postawienie tego garażu decydują się najczęściej ludzie starej daty, którzy nie są przekonani do najnowszych rozwiązań. Im garaż jest mocniejszy tym droższy. Jednak nawet blaszak jest lepszy niż żaden.