Kruszywa do betonu, nowoczesne rozwiązania

Wykończenie nawierzchni przy domu znacznie wpływa na wygląd całego otoczenia. Uwzględniając ten aspekt, musi to być wybór przemyślany – dobrany zarówno do naszych upodobań, jak i charakteru domu.

kruszywa

Autor: Rockman of Zymurgy
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku widnieje obecnie wiele interesujących materiałów. Do zrobienia ciągów komunikacyjnych w naszym ogrodzie możemy użyć kostki brukowej, wszelakiego rodzaju betonowych form lub asfaltu. Nadaje się do tego także naturalny kamień taki jak np. granit.

Kostka betonowa jest prosta do ułożenia i sprzątania. Dodatkowo dostępna jest jej szeroka gama kolorów czy kształtów. Niekiedy jednak warto zainteresować się ciekawszymi rozwiązaniami. Przykładem może być beton dekoracyjny. Efekt dekoracyjności betonu uzyskujemy poprzez właściwy dobór kruszywa do betonu. W konsekwencji powstaje beton – (więcej dowiesz się na tej stronie) dekoracyjny, który jest tańszy i trwalszy od kostki brukowej, płyt chodnikowych czy asfaltu. Beton dekoracyjny zdobywa coraz większe uznanie w kraju, choć, na Zachodzie to bardzo popularny produkt. Ponadczasowość, to słowo definiuje beton dekoracyjny. Wszystko to dzięki zastosowaniu kruszywa, które stanowi podstawowy komponent betonu. To z powodu swego pochodzenia charakteryzuje się tak dużą wytrzymałością na ściskanie. Dlatego kruszywa mogą być wykorzystywane na najbardziej strategicznych i ważnych budowach, takich jak autostrady, lotniska oraz w towarzyszących im obiektach inżynieryjnych, np. mostach – znacznie więcej zobaczysz na tej stronie.

Elementy z betonu architektonicznego z kolekcji Libet Stampo

Autor: Libet
Źródło: Libet

Beton jako nawierzchnia, po której poruszają się pojazdy mechaniczne jest wyjątkowo wytrzymały. Dlatego też jeśli wylejemy tego rodzaju wykończenie nawierzchni dziś, na pewno będziemy z niego korzystać także za lat dziesięć i dwadzieścia. Podsumowując, zapłacimy więcej na początku, po to, by potem zaoszczędzić. W efekcie końcowym całość nam się zbilansuje.

Jeśli planujemy więc w najbliższym czasie inwestycje związane z architekturą krajobrazu, możemy skorzystać z sieci wpisując w wyszukiwarkę poszukiwany temat, czyli: kruszywa do betonu. Producenci gwarantują nam doradztwo wykonawcze oraz transport zakupionego kruszywa -zobacz tutaj na