Kostka uliczna miasto Strzegom

Piękny ogród i okolica budynku, to wizytówka każdego posiadacza. Olbrzymi wpływ na estetykę i wizerunek posesji ma dobrze zaaranżowana mała architektura. Zasadniczą jej część stanowi bardzo słynna w ostatnim czasie szlachetna kostka brukowa.

Kostka wielokrotnie jest klasyfikowana jako mało złożony towar betonowy, zarówno w wytwórczości, jak i wyglądzie. Jednak technologiczny rozwój ostatnich lat, zaowocował ofertą wysokiej jakości produktów o unikalnej trwałości, stylistyce i funkcjonalności. Najnowsze trendy w małej architekturze, ujawniają skłonność odchodzenia od typowych szablonów, kolorów i kształtów bruku na korzyść kostki o nieproporcjonalnej fakturze wzbogaconej szlachetnymi kruszywami.

Kostka brukowa w rynku

Autor: Milosz1
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z wiodących ostatnio stylów jest scalanie części kontrastowych. W wielu przypadkach wykorzystuje się połączenie kostki o równej powierzchni z kostką o nieregularnej fakturze. Kostka brukowa ze Strzegomia (zobacz ceny), nadzwyczaj interesująco prezentuje się nie jedynie przy starych, zabytkowych budowlach, ale też przy nowoczesnych budynkach, w jakich konstrukcji przeważa szkło, stal i proste kształty. Nietypowe kombinacje powodują, iż nawierzchnia z kostki brukowej nabiera szlachetności i znakomicie współgra z otoczeniem.

kostka brukowa

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com
Planując powierzchnię wokół domu, takie jak dróżka do domu, schody, altanka w ogrodzie, czy przestrzeń na grill, z reguły rozróżnia się kolorem, konturem, bądź fakturą. Alejki w ogrodzie są przeważnie węższe, wiją się pośród bujnej zieloności i mają nieregularne kształty. Do ich konstrukcji używa się mniejszej kostki brukowej, a na obrzeżach dróżek wykorzystuje się specjalne części wykończeniowe, jakie także fajnie nadają się do wykończenia rabat i gazonów. Spore powierzchnie, jak droga dojazdowa, podejście od furtki wjazdowej, często są wypełnione z kostek o większych wymiarach, lub upiększone rozmaitymi formami.

Chcesz dowiedzieć się dużo szczegółów na ten zajmujący temat? Więc ten artykuł doczytaj nową stronę pod wskazanym linkiem.

Dobrze wyglądają formy proste, oparte na kwadracie, które w efekcie tworzą proste, klasyczne wzorce i interesujące szachownice. Jeszcze ciekawszy wynik otrzymamy, gdy przy rozmieszczaniu kostki brukowej (Strzegom) o wielkich nawierzchniach zużytkujemy również niestandardowe połączenie odmiennych materiałów, bądź kostkę o wielorakich wielkościach – kostka brukowa ze Strzegomia.