Kilka porad w temacie doboru odpowiedniego dźwigu

Wybór dźwigu, który będzie używany do wykonywania świadczeń dźwigowych jest bardzo istotnym etapem podczas planowania prac konstrukcyjnych.
Dokonanie prawidłowego doboru jest uwarunkowane nie tylko od tego, czy wszelkie prace zostaną przeprowadzone bezproblemowo, terminowo, ale także w grę wchodzą sprawy wiążące się z bezpieczeństwem.

To dlatego też wiele osób zastanawia się, jak zdecydować się na dźwig, żeby ten spełniał wszystkie wymagania, zapewniał zrealizowanie wszelkich czynności na najwyższym poziomie, lecz także mógł zagwarantować bezpieczeństwo na terenie wykonywanych usług. Niezwykle często zdarza się tak, że odbiorcy proponujący świadczenia dźwigowe oraz również dodatkowo wynajem dźwigu, zgłaszają się do przedsiębiorców nie będąc pewnym, jakiego rodzaju dźwig wybrać. Nie ma tutaj niczego niewłaściwego, ponieważ wybór odpowiedniej maszyny jest w każdym przypadku po stronie wykonawcy konkretnego zamówienia. To dyspozytor, który ma odpowiednią wiedzę oraz odpowiednie doświadczenie, posiada obowiązek dobrać właściwy dźwig, który będzie mógł wykonać usługi koparka leszno dla konkretnego konsumenta.
posiadłość

Autor: art.widi
Źródło: art.widi
Dokonanie takiego wyboru nie może być przecież przypadkowe – wszystkie rzeczy powinny się opierać o analizę konkretnego zlecenia: typ oraz ciężar transportowanego ładunku, wielkość podnoszonego ładunku, promień pracy dźwigu czy dokładny opis stanowiska wykonania prac. Te wszystkie czynniki posiadają wpływ na dobór dźwigu.

Konsument ma więc za zadanie ukazać dyspozytorowi dokładną charakterystykę projektu co do danego projektu, natomiast dyspozytor na tej bazie, sięgnąć musi do swego portfela doświadczenia oraz znajomości tematu i powinien dobrać właściwy dźwig, który będzie spełniał zakładane kryteria i będzie gwarancją pewnego i sprawnego zrealizowania wszystkich prac.