Jeśli planujemy wybudowanie domu powinniśmy zawczasu pomyśleć nie jedynie o projekcie, ale o praktycznej fazie budowy – o utrzymaniu wody z dala od naszej działki

Każdy kto zaplanował budowę domu z pewnością pomyśli, że najistotniejszą materią jest wybór projektu, który nam się spodoba.

projekt nowoczesnego domu
Jest to naturalnie prawda, ale nie jest to jedyna nasza misja. Trzeba również poprosić o opinię fachowców w sprawie odwodnienia naszej posesji.

Przed rozpoczęciem budowy musimy zapytać o porady budowlane profesjonalną firmę, która dostarczy nam wszystkich potrzebnych informacji. Jeżeli do wybudowania domu zatrudniliśmy specjalistyczną ekipę, także jej kierownik z pewnością będzie mógł z nami porozmawiać. Porady budowlane (warto sprawdzić cleo polska wciągarka łańcuchowa) na Budoskopie są niezwykle istotne i musimy ich zasięgnąć choćby wtedy, kiedy sądzimy, że wiele w tej sprawie wiemy. Sam drenaż posesji musimy przeprowadzić jeszcze przed wylaniem fundamentów pod dom. Rozciąganie rur będzie wtedy prostsza i zapewne nie tak droga. Rury odwadniające powinni rozciągnąć na swoich posesjach Ci, którzy chcą, żeby ich dom miał piwnicę. Jednak jeśli nasz dom będzie leżał na podmokłym terenie, to niezależnie od wybudowanej piwnicy powinniśmy zainwestować w rury odwadniające.

Uproszczą nam one życie w następnych latach i zabezpieczą przed potencjalnym pokazaniem się grzyba lub [ręczniki eleganckie] pleśni na murach, ponieważ izolacja przeciwwilgociowa nie zawsze się sprawdza. Rury drenarskie, nazywane inaczej peszlami, zawsze muszą zostać montowane razem ze studzienkami kontrolnymi. Wtedy rezultat odwadniania działki będzie skuteczniejszy.