Jakim sposobem wykorzystywać energię ze słońca przez cały rok?

Energia ze słońca nagromadza się w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu. Obecnie możemy ją eksploatować przy pomocy tak zwanej pompy ciepła i przez cały rok użytkować ją do ogrzewania jak też podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła wcale nie wymaga użycia komina.

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniana pompa wykorzystuje w główne mierze odnawialne źródła zasilania a także nie powoduje żadnej emisji szkodliwych substancji. Warto mieć na uwadze, że pompy ciepła eksploatują małą ilość energii elektrycznej (ok. 25 procent mocy pompy). Oznacza to, że 75% całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywana jest energią uzyskaną bezpłatnie ze środowiska naturalnego.

Wzrastające koszty energii i coraz znaczniejsze obciążenie przyrody przynoszą czytelny znak: czas najwyższy by począć myśleć o alternatywnych sposobach pozyskiwania energii.

Spodobał Ci się nasz wpis? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych postów, które będą o podobnej dziedzinie.

Odnawialna energia jest energią przyszłości, natomiast pompy ciepła są doskonałym rozwiązaniem aby skutecznie stosować tę gratisową energię (więcej w temacie: urządzenie pompy ciepła). W taki sposób można być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, lecz też chronić środowisko .

W sprzedaży znajdziemy sprzęty, wykorzystujące energię tak z powietrza, z gruntu jak i z wód gruntowych, dlatego podejście możemy dobrać do swych oczekiwań, potrzeb jak też do warunków w których ma wykonywać pracę pompa ciepła. W handlu dostępne są pompy ciepła określone do niewielkich domów jednorodzinnych jak też do obiektów fabrycznych, tak do domów nowo budowanych jak też obiektów modernizowanych.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, spójrz na treść zamieszczone tutaj, znajdują się w tamtym miejscu podobne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

Pompy ciepła to urządzenia funkcjonujące na podobnej regule jak lodówka albo klimatyzator. Ich zamiarem nie jest jednakże odebranie ciepła od plonów czy jogurtów skrytych w schładzarce, ale oddanie ciepła, a więc to, co schładzarka robi na wymienniku ulokowanym z tyłu obudowy (na przeczytasz więcej). W wielkim skrócie, pompa ciepła biorąc 1 kWh energii elektrycznej bierze ze środowiska 1-4 kWh ciepła, i następnie w całkowitej liczbie 2-5 kWh przesyła to ciepło do otoczenia. Pompa ciepła dostarcza sporzej ciepła, aniżeli zużywa energii i dlatego jest tania w eksploatacji (mówimy, że ma wskaźnik wydajności rzędu 2-5). Stąd uważa się, że podobne pompy ciepła są odnawialnym źródłem energii (dużą część gorąca oddawanego do budynku czerpią ze środowiska ).