Jakim sposobem pozyskać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości i kto może nim zostać?

By pozyskać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego trzeba spełniać parę istotnych wymagań. Osoba, która potrzebuje wykonywać profesję w tym zawodzie nie może być karana i musi posiadać kompletną zdolność do czynności ustawodawczych. Co więcej powinna posiadać wyższe wykształcenie w sferze wyceny nieruchomości.

mieszkanie - wynajęcie

Źródło: flickr.com

Ważkie jest też odbycie praktyki oraz dostanie doświadczenia zawodowego. Praktykę taką możemy odbyć w ramach studiów wyższych, zdołamy również osobiście przejść praktykę, która winna trwać co najmniej sześć miesięcy. Innym rozwiązaniem jest również co najmniej dwuletnia praca na stanowisku, która jest związana z wyceną nieruchomości. Pozyskanie doświadczenia i przydatnej wiedzy w tym zawodzie jest niesłychanie ważkie, bo praca rzeczoznawcy mieszkaniowego jest niesłychanie poważna.

By zostać rzeczoznawcą mieszkaniowym należy korzystnie przejść przez postępowanie kwalifikacyjne, jakie wykonywane jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Jeżeli wynik tego postępowania będzie korzystny, wtenczas pozyskamy uprawnienia niezbędne do wykonywania zawodu oraz będziemy mogli pracować jako rzeczoznawca majątkowy – dokładnie, jak np. rzeczoznawca mieszkaniowy Warszawa.

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

Postępowanie kwalifikacyjne przebiega w dwóch etapach, początkowym z nich jest etap wstępny, zaś drugim egzamin.

Jeśli objaśniana kwestia Cię intryguje i musisz ją zbadać lepiej, więcej przeczytasz tutaj – to trochę inny punkt widzenia na taką sprawę.

Na etapie wstępnym nadzoruje się czy przedstawione dokumenty realizują każde wymagania oficjalne. Jeśli tak, wtedy osiągniesz wezwanie na egzamin pisemny. Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru, na teście jest 90 pytań, zaś sam test również trwa 90 minut, mamy więc jedną minutę na jedno pytanie. Aby zdać egzamin wypada posiadać choć 65 punktów. Wybierając się na egzamin pisemny, potrzebnie musimy pomnieć o zabraniu ze sobą dowodu indywidualnego. Testu nie podpisujemy imieniem oraz nazwiskiem, lecz unikalnym kodem. Przy sprawdzaniu poprzez egzaminatorów testu, nie będą oni wiedzieli kto tak naprawdę pisał test.

Jeśli sądzisz, że rozpatrywana tutaj problematyka jest warta uwagi, zobacz jeszcze więcej szczegółów w serwisie (http://dkrm.com.pl/fasady-i-elewacje-wentylowane/), który też zamieszcza podobne porady.

Po egzaminie pisemnym czeka Cię egzamin ustny, na jakim można pozyskać 24 punkty. Minimalna liczba punktów pozwalających na zdanie testu to 14 punktów.