Jakiego rodzaju skutki uboczne może powodować przedawkowanie zaleconej dawki chromu?

Jest to pierwiastek, który niezbędny jest do działania naszego ciała. Jego funkcjonowanie obejmuje regulację stanu glukozy we krwi, gdyż zwiększa przenikanie krwi do tkanek a także podwyższa poziom dobrego cholesterolu we krwi.

izolacja

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Tym pierwiastkiem jest chrom. Wspiera on metabolizm zatem spalanie tkanki tłuszczowej. Kiedy przyjmujemy chrom, zmniejsza nam się apetyt na słodkości, który pojawia się zwykle pewien czas po zjedzeniu obiadu. Metabolizm tłuszczów i węglowodanów, który wspomagany jest chromem, jest przydatny u osób, które starają się zrzucić niepotrzebne kilogramy. Badania mówią, że właściwe dawki chromu pomagają również utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Chrom moglibyśmy znaleźć w naturalnych towarach czyli w kukurydzy, jabłkach, płatkach zbożowych, chlebie gruboziarnistym, owocach morza i wołowinie.

Czy masz chęć dokładniej przestudiować prezentowany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, bez obawy kliknij ten link, aby zobaczyć więcej info (http://lazzonigroup.pl/)!

Zioła, które zawierają chrom, to skrzyp polny oraz szklak amerykański. Tabletki odchudzające, które zawierają chrom, reklamowane są jako spalacze tłuszczu i jako środki wspomagające budowę mięśni. Zazwyczaj są to środki, które posiadają chrom i kwas pikolinowy ułatwiający wchłanianie przyjętego chromu.

Chrom, który przyjmujemy w tabletkach na odchudzanie, może wywoływać w systemie efekty niepożądane. Dawka bezpieczna takiego pierwiastka to 52-200mcg. Właśnie taką ilość chromu jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi w samej diecie. Dawka mająca 200-400mcg jest to dawka, która zalecana jest przy intensywnym odchudzaniu. Jeżeli trzymamy się zalecanej dawki, to niezwykle rzadko mogą wystąpić jakiekolwiek efekty uboczne. Przy znacznym przekroczeniu zalecanej ilości chromu, funkcjonować on może nawet rakotwórczo i może niszczyć DNA komórek.

Skutkami ubocznymi, które występują przy przedawkowaniu takiego pierwiastka, to ból głowy, rozdrażnienie, niedobory żelaza oraz wzrost wagi u pań młodych, które stosują regularne ćwiczenia siłowe. Oprócz chromu tabletki zawierają także kofeinę oraz efedrynę i to one mogą wywoływać skutki uboczne zatem kłopoty z wątrobą oraz napady drgawek.