Jakie są wady oraz zalety mieszkania w bloku i domu jednorodzinnego? Jak podejść do tego tematu kiedy zastanawiamy się nad kupnem swojego lokum?

Sporo osób czy to stojących przed decyzją kupna własnego lokum, czy to chcących zamienić je na inne, myśli nad tym, czy jest dla nich lepsze mieszkanie czy może dom jednorodzinny. Warto sprawdzić jakie są plusy oraz minusy każdego rodzaju lokum oraz przede wszystkim podejść do tematu indywidualnie. Każdy z nas posiada inne potrzeby jak też inne możliwości finansowe, z tego względu przemyślmy dobrze tą decyzję.

mieszkania

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Jak chodzi o możliwość zakupu nowego mieszkania w bloku, to wiadomo, że większe miasta mają tutaj więcej możliwości. Jak chodzi o projektowanie budynków wielorodzinnych Warszawa jak również sporo innych dużych miast wygrywa gdy chodzi o ilość ofert.

Ciekawy wpis? Zatem na pewno przypadnie Ci do gustu także informacja spod linku, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy w niego wejść.

Z tego powodu czasami może się okazać, że kiedy chcemy zakupić mieszkanie w bloku z rynku pierwotnego, to prościej i szybciej będzie zbudować dom. Należy jednak wiedzieć, iż mieszkanie w bloku to mniejsza ilość problemów. Nie trzeba martwić się o remonty związane z budynkiem, bo większość wydatków bierze się z funduszu remontowego. Ogrzewanie mamy często wliczone w czynsz. Nie trzeba martwić się o odśnieżanie czy też porządek wokół bloku. Na pewno też w bloku ilość powierzchni do sprzątnięcia we własnym mieszkaniu jest mniejsza aniżeli gdy chodzi o dom wolnostojący. Z pewnością jest to lepsza opcja dla osób wygodnych oraz takich, które chcą posiadać dużo spokoju. Oprócz tego gdy ktoś sporo pracuje i mało czasu spędza w domu, to takie mieszkanie mu całkiem wystarczy – duart.

dom jednorodzinny

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Dużym plusem, który najczęściej przemawia do wyobraźni sporej ilości osób jest z pewnością duża przestrzeń życiowa. Nie dość, iż sam metraż lokum jest większy najczęściej od tego w blokach, to jeszcze jest do dyspozycji własne podwórko. Gdy ktoś lubi spędzać sporo na świeżym powietrzu oraz uwielbia prace w ogrodzie, to własny dom będzie dla niego doskonałym miejscem. W domu wolnostojącym mamy większą ilość wolności. Możemy sobie pozwolić na więcej kiedy chodzi na przykład o hałasy niż w mieszkaniu w bloku z sąsiadami dookoła. Wygodniej także jest mieć zwierzaka w domu, gdyż może taki pies albo kot wo woli biegać po podwórku nie przeszkadzając nikomu. Dla osób posiadających swój pojazd plusem jest na pewno możliwość chowania auta do garażu. Jak widać różnica w standardzie jak też w ilości obowiązków wynikających z mieszkania w domu(polecamy regulator przepływu) jednorodzinnym jest spora. Wszystko jest zależne od tego co jest dla każdego ważne, jak też od tego jaki tryb życia mamy. Każdy bowiem może mieć inne potrzeby.