Jakie są typy drabin oraz z czego są one tworzone?

Drabina to teoretycznie coś niezwykle prozaicznego, przy czym do jej dobrego wyboru wymagane jest posiadanie adekwatnej znajomości tematu o tym, który z egzemplarzy będzie najlepiej dopasowany do konkretnych zapotrzebowań.

Drabina metalowa, wykonana z drewna, rozstawna czy też wysuwana – w tym tekście podpowiemy, jaką drabinę wybrać, żeby przeprowadzana za jej pomocą czynność była bezpieczna oraz niezwykle wygodna. Najbardziej popularne są drabiny drewniane. Są one jedną z tańszych możliwości oraz w dodatku w najwyższym stopniu rekomendowane do pracy przy instalacjach elektrycznych. Niestety nigdy nie okażą się one tak wytrzymałe, jak drabiny wyprodukowane z metalu. Na pewno będą także znacznie cięższe od swoich odpowiedników aluminiowych. Te z aluminium są bardzo lekkie i trwałe. Są one także odporne na rdzę. Niestety w czasie prac z instalacjami elektrycznymi takie drabiny mogłyby się okazać dość niebezpieczne. Drabina metalowa w zakresie wytrzymałości jest bardzo analogiczna do drabiny wykonanej z aluminium.
szkło w praktyce

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety tego typu drabiny muszą być regularnie konserwowane, tak aby mogły się sprawdzać w różnych pracach przez znaczny czas. Nie poleca się ich do czynności powiązanych z elektrycznością. Drabiny z włókna szklanego są bezpieczne podczas prac z instalacjami elektrycznymi. Są one bardzo wytrzymałe i odporne na przeróżne warunki meteorologiczne. Ogólnie możemy podzielić drabiny na przemysłowe i domowe. Te drugie najczęściej są wyprodukowane z aluminium albo z drewna. Bardzo się przydają w czasie wykonywania niektórych prac domowych.

Kliknij bez obaw tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle opublikowano niesamowicie intrygujące wiadomości. One też są dające do myślenia.

Drabina przemysłowa jest przeważnie cięższa od tej domowej. Tak najlepiej można by je odróżniać.

Do ich tworzenia wykorzystywane są zazwyczaj stopy aluminium, które cechują się wysoką jakością. Mocna drabina to taka, która będzie zbudowana z nitowanych złączeń pomiędzy poszczególnymi stopniami a podłużnicami. Najkorzystniej, jeżeli będzie posiadała dodatkowo antypoślizgowe stopki.