Jakie są rodzaje fundamentu punktowego i czym się one cechują?

Duża ilość osób, które posiadają już swoją działkę, ale nie mają na niej dotąd swojej altanki, mogłyby zainteresować się poszczególnymi etapami jej konstrukcji. A początkowym z nich jest skonstruowanie fundamentu punktowego.

strona

Autor: Cathy Labudak
Źródło: http://www.flickr.com
lokalizacja

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
fundament punktowy

Autor: Przemysław Michalski
Źródło: Przemysław Michalski
Jego cechą jest to, że mógłby być on wykonany na różne sposoby.
Wybór konkretnej metody jest zależny od paru warunków, np.

Jeśli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź link kamery przemysłowe Warszawa a poznasz znacznie większą ilość danych, które bez wątpienia wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

posiadanego na ten cel budżetu czy nawet stopnia nachylenia gruntu. Dla przykładu fundament punktowy z bloczków betonowych, to najszybszy oraz najprostszy w realizacji rodzaj fundamentu. Betonowe bloczki, które mają nazwę betonITów trzeba rozłożyć w najbardziej istotnych punktach przyszłej konstrukcji. Tak po obrysie, jak i oczywiście wzdłuż legarów. Tego typu sposób ułatwia równomierne rozłożenie ciężaru konstrukcji. Dodatkową mocną stroną jest to, że za pomocą betonitów można by bez trudu poprawić ewentualne nierówności podłoża. Trochę bardziej solidnym odpowiednikiem omawianego wcześniej fundamentu jest fundament punktowy z rur szalunkowych. Jest on relatywnie niedrogi oraz łatwy w realizacji. Przygotowywanie fundamentu polega na przyszykowaniu w ziemi otworów, które będą wypełnione betonem, do którego potem trzeba wsunąć rury szalunkowe.

Nie ma potrzeby wsuwać ich do samego końca, ponieważ wysokość, która wyłania się nad powierzchnię podłoża, powinna służyć do poziomowania poszczególnych słupów. Żeby mieć pewność, że wszystkie będą idealnie poziomo, dobrze jest zwrócić się do specjalistycznej firmy budowlanej. Jeszcze odmiennym typem takiego fundamentu jest zbrojona płyta fundamentowa.

Jest to najbardziej kosztowne, lecz również i najtrwalsze rozwiązanie. Zbrojona wylewka sięga ok. 20-30 cm wgłąb gruntu i zapewnia całkowitą stabilność struktury, która na tego typu płycie spoczywa.