Jakie są podstawowe rodzaje drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, jak najlepiej je wybrać do swojego mieszkania.

Drzwi są jednym z bardziej istotnych elementów wyposażenia domów oraz mieszkań. Pełnią one istotną funkcję użytkową i ozdobną, dlatego też powinno się przy wyborze poświęcić parę chwil i wyszukać najbardziej odpowiednie. Drzwi dzieli się generalnie na wewnętrzne i zewnętrzne, każdy z tych dwóch typów ma odmienną funkcję i w związku z tym jest inaczej zrobiony.

drzwi

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com

Drzwi zewnętrzne mają za zadanie ochraniać wejście do mieszkania albo domu zarówno przed niepożądanymi gośćmi, jak również przed czynnikami atmosferycznymi. Dlatego też muszą być one w pierwszej kolejności bardzo porządnie wykonane – w lepszych modelach normą są odpowiednie wzmocnienia, antywłamaniowe blokady i wysokiej jakości zamki.

Podobnie ekscytujące materiały są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem nagrzewnica powietrza, który jest tutaj.

Drzwi zewnętrzne () robione są z najróżniejszych materiałów, zależnie od swych upodobań kupujący wybierać mogą pośród wersji drewnianych i wykonanych z blachy pokrytej okleiną. Drzwi drewniane wykonuje się z twardszych gatunków drewna, przykładowo takich jak buk albo dąb, przez co będą one odpowiednio odporne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a jednocześnie będą odpowiednio wyglądać.

Za to drzwi zewnętrzne Białystok () mają zupełnie inne zastosowanie, dlatego też są inaczej wykonane.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu rygle elektromagnetyczne, żeby poznać ciekawe informacje na opisywany w wpisie zagadnienie. Oczekujemy na twoją opinię!

Ich głównym zadaniem jest oddzielenie od siebie pomieszczeń, ale nie ma potrzeby, aby były one ciężkie i masywne.

Dlatego też do ich produkcji nie używa się blachy ani grubego drewna, wybiera się raczej miękkie odmiany takie jak sosna czy jodła. Sporo modeli wykonanych jest z odpowiednio przygotowanych profili, takie drzwi w Białymstoku () są znacznie lżejsze od drewnianych, zachowują jednocześnie odpowiednią wytrzymałość. W zależności od rodzaju pomieszczenia, gdzie się je montuje, wewnętrzne drzwi mogą mieć jakieś dodatki, na przykład w łazience niezbędne będzie użycie jakiegoś układu wentylacji. Z kolei drzwi pokojowe bardzo często mają większe szklane szyby – taka konstrukcja nie tylko ładnie wygląda, ale też zapewnia w pomieszczeniach dostateczną ilość światła słonecznego.