Jakie są atuty tego typu materiału jak korek ścienny?

Jeśli szukasz ciekawego oraz niecodziennego rozwiązania na dekorację ścian, to dobrym rozwiązaniem by było zaciekawienie się korkiem ściernym. Jest on niezwykle trwały, ma wysokie właściwości izolacyjne, jest odporny na zawilgocenie oraz jest łatwy w konserwacji.
Mimo swych zalet, korek nie jest zbyt popularny, jednak może okaże się to odpowiednie rozwiązanie w Twoim wypadku.

Korek można by zastosować jako materiał do wykończenia pomieszczeń, do dekoracji podłóg lub ścian. Jest dość sprężysty i dobrze tłumi hałasy. Posiada niezwykle wiele zalet, z tego też powodu podłoga z korka to bardzo dobra opcja dla wykładziny lub paneli podłogowych. elementy z korka mają rozmiary 600×300 milimetrów i grubość 3 mm. Składają się z dwóch najbardziej istotnych warstw: spodniej, zatem podkładowej, która zrobiona jest z aglomeratu, czyli drobno zmielonego korka oraz warstwy wierzchniej, która jest warstwą dekoracyjną. Warto dodać, że krawędzie takich płytek mogłyby być fazowane lub proste. Takie płytki są sprzedawane w wielu wzorach, które posiadają zróżnicowaną barwę, sposób wykończenia oraz dużą fakturę dekoracyjną. Montaż takich płytek polega na tym, że przykleja się je przy pomocy odpowiedniego kleju do korka.
Apartamentowiec nad morzem Dune

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Jeśli chodzi o korek ścienny to, okładziny korkowe nie posiadają zbyt wielu wad. Profesjonaliści wymieniają tylko 2 mankamenty. Po pierwsze przy ich montażu przy pomocy wodorozcieńczalnego kleju, tego typu płyty trzeba uciskać za pomocą specjalistycznych walców, aby nie odklejały się od powierzchni.

Po drugie, podczas układania korka na ścianach w ich narożnikach najkorzystniejszym sposobem jest zamocowanie listwy maskującej, gdyż krawędzie płyt mogą się kruszyć.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym ciekawym wpisem? Świetnie. Zatem namawiamy – kliknij w link przeprowadzki biur wrocław i przenieś się do kolejnej strony po szczegóły.

Korek ścienny posiada poza wymienionymi wyżej wadami wyłącznie atuty.