Jakie jachty moglibyśmy czarterować nie mając odpowiedniego patentu?

Duża ilość ludzi sądzi, że tak ciekawa rozrywka jaką z pewnością jest żeglowanie, jest dostępna jedynie dla osób, które mają odpowiedni patent żeglarski.
W praktyce ta sprawa prezentuje się jednak nieco inaczej.

balkon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
deweloperzy

Autor: Kristen Wheatley
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda znaczna wiedza i pewne doświadczenie są niezwykle przydatne, jednak można czarterować jachty żaglowe mające długość nie większą niż 7,5 metra.

Jeżeli opisywany materiał jest dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i przeczytaj szczegóły tutaj podzielnik kosztów ogrzewania – zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Jeżeli z kolei chodzi o jednostki z napędem motorowym, to ich silniki nie mogą posiadać mocy większej niż 10 kW, a zatem ok. 13 koni mechanicznych. Tutaj warto jednak dodać, że osoba, która nie ma uprawnień, ma prawo żeglować na jachtach żaglowych, które zostały wyposażone w dowolny silnik pomocniczy. Może być on spalinowy, hydrauliczny lub elektryczny. Jeżeli będzie to pomocniczy silnik typu spalinowego, to nie istnieją żadne wymagania odnoszące się do jego mocy. Podsumowując – można stwierdzić, że to, czy konkretna osoba mogłaby pływać na jachtach jako sternik, jest zależne przede wszystkim od wielkości kadłuba jednostki pływającej.

gwarancja

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak mieć w pamięci, że niezależnie od tego, czy taka osoba posiada patent sternika, czy nie, w każdym przypadku odpowiada za to, co robi się na pokładzie oraz za bezpieczeństwo jakichkolwiek osób, które są tam obecne. Oczywiście osobę, która nie posiada stosownych uprawnień obowiązywać będą identyczne kwestie odnoszące się do ruchu wodnego, co osoby, które patent żeglarza posiadają. Dlatego też naprawdę warto byłoby rozpocząć żeglarską przygodę razem z bardziej doświadczoną osobą. Należy także mieć przynajmniej fundamentalne umiejętności oraz jakąkolwiek wiedzę.

Naturalnie dalsze podwyższanie swoich umiejętności jest mile widziane. Co interesujące, nie istnieje obowiązek zaliczenia jakiekolwiek szkolenia tyczącego się żeglowania. Wystarczyłoby wyłącznie zdać egzamin.