Jakie formy musimy wybrać do ciast wilgotnych i które są najtańsze?

Do pieczenia różnego rodzaju ciast będziemy potrzebować różnych form. Na rynku do nabycia są wykonane z różnych typów surowców.
Są formy z blachy, stali nierdzewnej, ceramiki oraz silikonu.

Ocynkowane formy do pieczenia są łatwe do nabycia i mogą występować w różnych rozmiarach i kształtach. Lekki materiał zezwala wygodnie je przenosić. Największą ich zaletą jest niska cena i przez to możemy skompletować zestaw różnorodnych foremek.

Nasza najnowsza publikacja (https://sklep.cristalstone.pl/) musi Ci się spodobać, gdyż zawarliśmy w niej duża ilość świetnych treści. Więc oglądaj bez ociągania się.

Blacha ocynkowana nie jest materiałem odpornym na korodowanie i niezwykle łatwo ulega wgnieceniom. Pamiętać należy o wykładaniu ich papierem do pieczenia przede wszystkim w takiej sytuacji, kiedy mamy w planach wypieki z owocami, których odczyn kwaśny może reagować z warstwą blachy. Do nabycia są w kształcie kwadratu, prostokątne a również okrągłe. Formy ze stali nierdzewnej z wyglądu są podobne do blach ocynkowanych, ale charakteryzują się innymi właściwościami. Są trwalsze od blach ocynkowanych i wytrzymałe na korodowanie i wgniecenia. Bardzo łatwo je zarysować, dlatego też podczas krojenia ciasta oraz wyciągania go z blachy, trzeba pamiętać o używaniu odpowiednich akcesoriów.

tapeta winylowa

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Blachy ocynkowane oraz formy ze stali nie rdzewiejącej mogą mieć wyjmowane dno. Pozwala to na komfortowe i niezwłoczne wyjęcie ciasta bez zarysowania powierzchni oraz bez uszkodzenia naszego wypieku. Blaszka z wyjmowanym dnem to nie tylko tortownica, ale również są to formy do mazurków i tarty. Silikonowe formy do pieczenia są do nabycia w różnych kształtach, barwach oraz wielkościach.

Formy w formie bohaterów bajkowych niezwykle spodobają się dzieciom a w kształcie serca moglibyśmy użyć do wypieków walentynkowych. Gwiazdy oraz Mikołaje doskonałe będą na Święta. Rozpiętość cenowa jest bardzo znaczna. Silikon to materiał, który charakteryzuje się cechami nieprzywierającymi i jest surowcem elastycznym.