Jakie dodatki wybrać do strefy kominkowej?

Współczesne kominki to produkty doskonale zaprojektowane, eleganckie oraz wytworzone w nowoczesnej technologii. Jak dodatkowo zadbać o estetykę strefy kominkowej?

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
O estetyce wnętrza decydują nie jedynie meble, lecz również właściwie dobrane dekoracje. O ile jesteśmy posiadaczami nowoczesnego, surowego, zimnego lokum, warto zatroszczyć się o to, aby w pobliżu paleniska pojawiły się oryginalne dodatki. Nad kominkiem możemy powiesić powiększające oraz rozjaśniające pokój lustro lub intrygującą grafikę. Na podłodze możemy rozłożyć dywan, dopasowany stylistycznie do koncepcji mieszkania – w przypadku wnętrza pałacowego może to być wyszywany, wysokiej klasy kobierzec, w aranżacji ekologicznej dobrze sprawdzi się wykonany z naturalnych surowców dywan w kolorze ziemi, natomiast posiadacze mieszkania w stylu art deco powinni zdecydować się na tkaninę w żywym kolorze lub z wyrazistym wzorem, co zupełnie odmieni przestrzeń kominkową – więcej info za wkłady kominkowe.

Przedmioty, które ustawimy na gzymsie lub przed paleniskiem, powinny być wykonane z całkowicie niepalnych tworzyw. Trzeba także zwrócić uwagę jaka jest zabudowa kominek którą jest wykończony, tak aby dodatki pasowały stylistyką.

Jeżeli odnalezienie uzupełniających informacji na opisywany wątek jest dla Ciebie bardzo ważne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na której je z pewnością dostrzeżesz.

Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się gliniane, ozdobne wazony, ceramiczne figurki, kamienne donice czy metalowe świeczniki. Warto wybrać takie dekoracyjne elementy, bowiem pusta przestrzeń wokół paleniska może wydawać się zimna bądź pozbawiona wyrazu – zapełniając ją wymienionymi drobiazgami sprawimy, że stanie się przyjazna. Uwzględnijmy zatem dekoracje w budżecie na aranżację strefy kominkowej. Jeżeli chodzi o wkłady kominkowe cena najczęściej kształtuje się na poziomie ok. 1-2 tys. złotych, ale możemy postarać się o rabat wybierając kompletną instalację u jednego producenta. Niepalne dekoracje co prawda nie należą do najtańszy, lecz tylko elegancki wkład uzupełniony o wyszukane dodatki da nam efekt jakiego oczekujemy.