Jak znaleźć zatrudnienie gdy jest się po pięćdziesiątce?

Rynek pracy jest współcześnie trudny, wyjątkowo dla ludzi dojrzałych. Wśród masy czynników, które powodują, że jest mniej przyjazny, są także te tkwiące w nas – i to jest właśnie dobra informacja, albowiem oznacza, iż możesz je zmienić.
Coachowie oraz zawodowi doradcy uwydatniają, jak niezwykle istotne w uzyskaniu powodzenia jest twoje wewnętrzne nastawienie.

Sprzęt górniczy

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
ozdoba ściany

Autor: Circuito Fora do Eixo
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjrzyjmy się nastawieniu dwóch jednostek, przykładowo w wieku 55 lat, z bliźniaczym ciężarem zawodowych doświadczeń jak też otoczeniem pracy, jednak z dwiema diametralnymi nastawieniami względem życia. Pierwsza jednostka: „Nic się można zrobić, rynek zatrudnienia jest wrogi, nie zatrudnia się jednostek 55+” i następna: „Wiem dobrze, że nie jest łatwo, jednak chodzę, wysyłam, ufam, że znajdę pracę”. Co zauważamy? Pierwsze nastawienie już na starcie hamuje działania, demotywuje. Następna postawa to przyjmowanie odpowiedzialności za działanie. Odpowiedzmy sobie w tym momencie: startując z tej samej pozycji, jednakże z przeróżnym podejściem, w którym miejscu znajdą się obydwie osoby za 6 miesięcy?

Nie chodzi o to, ażeby nie zauważać problemów. To fakt, że dojrzałym jednostkom nie jest zbyt łatwo znaleźć zatrudnienie. Jednakże tym bardziej musimy się starać, przeglądać Ogłoszenia, zaś na początek zmienić myślenie, albowiem w ślad za negatywnym przybywa bierność, za pozytywnym – zauważanie szans, poszukiwanie innych szans rozwoju.

Najogromniejsze bariery tworzymy na ogół my sami.

To uzupełniające info z pewnością będzie dla Ciebie interesujące, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu informacje podobne do takich, które widzisz tutaj.

Nie pomaga w tym negatywne nastawienie czy też kierowanie się obiegowymi zdaniami, takimi jak chociażby to, iż jednostki po 50-tym roku życia są zupełnie niepotrzebne na rynku pracy.