Jak znaczne oszczędności można otrzymać wykorzystując do izolacji cieplnej domu płyty styropianowe?

Doskonałą metodą na zredukowanie kosztów używania budynku mieszkalnego, jest docieplanie jego ścian. Co interesujące, nie musi być to szczególnie kosztowne ani skomplikowane.

Istnieją przeróżne systemy ociepleń, chociażby przy wykorzystaniu płyt ze styropianu.
Przy ich zastosowaniu można uzyskać bardzo znaczne oszczędności na ogrzewaniu, gdyż mogą one osiągnąć nawet 63%. Jest to możliwe przy zastosowaniu prostej metody zmniejszenia kosztów na bieżącą eksploatację. Jeżeli zamierzamy wykonać ocieplanie swojego domu, powinniśmy najpierw wybrać dany typ styropianu. Trzeba w takiej sytuacji zwracać uwagę na współczynnik lambda. Musi być względnie mały, gdyż jedynie wtedy byłoby to gwarancją, że konkretny surowiec będzie zapewniał dobrą izolację cieplną. Współczynnik ten może wynieść ok. 0,0031 do 0,044.

Szukasz dodatkowych materiałów na prezentowany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej systemy przeciwpożarowe Warszawa a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Przy przygotowywaniu izolacji należy również mieć na uwadze parametr przenikania ciepła „U”. Ściany zewnętrzne powinny mieć ten współczynnik poniżej 0,25 W/m2K.

łazienka

Autor: ECRU
Źródło: http://www.ecru.pl

Planując ocieplenie trzeba również mieć na uwadze pozostałe konieczne elementy. Są nimi m.in. kleje, które są wykorzystywane do przymocowania styropianu czy też decydujące o wyglądzie tynki. Istotne jest także to, że w marketach budowlanych do wykorzystania są przeróżne narzędzia, które ułatwiają podejmowanie adekwatnej decyzji. Mogą być to zatem przeróżne kalkulatory czy też wizualizatory. Do rozporządzania klientów jest przeszło 250 kolorów, jakie można by dobrać według swych preferencji.

Dzięki wizualizatorowi klient mógłby zobaczyć, jak będzie wyglądał jego dom, kiedy ocieplenie byłoby zrobione (naturalnie po pokryciu ścian tynkiem i farbą).