Jak zbudować łazienkę od początku w mieszkaniu, które urządzamy? O jakich kwestiach właściwie należy pamiętać?

Gdy remontujemy łazienkę i adaptujemy poddasze i piwnicę na cele mieszkaniowe, to najlepiej zrobić tam łazienkę. Możemy ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub najprościej zmienić przeznaczenie któregoś z nich. Urządzanie łazienki w zupełnie nowym miejscu to wielkie wyzwanie, zwłaszcza w tym miejscu, w jakim nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Aby każde urządzenie połączyć z oddalonymi pionami i zyskać właściwe spadki rury kanalizacyjnej, to dosyć często należy podnieść poziom podłogi w łazience oraz w sąsiadujących z nią pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy rozważyć takie zmiany tam, w których po podniesieniu posadzki jesteśmy w stanie komfortowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń pomiędzy rurami biegnącymi po podłożu zapełnia się materiałem izolacyjnym, tzn.

Opublikowana na niniejszej podstronie tematyka jest dla Ciebie godna zainteresowania? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowo więcej pomocnych wskazówek (http://aleklima.pl/)!

dociętymi płytami styropianowymi albo granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tego typu łazience bez problemu można zlokalizować najważniejsze elementy, takiego rodzaju jak brodziki łazienkowe (kliknij i zobacz przykładowe) czy umywalki, nie ma z tym żadnego kłopotu.

Jeżeli po przestudiowaniu publikowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na opisywany temat, to pomocne omówienie bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Jednak, by właściwie to wyglądało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Korzystnie więc pamiętać o pozostałych zmianach, jak np. budowa ścian. Warto wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, można je postawić na każdym stropie i w sumie w każdym miejscu. Wstawione jednakże w istniejącym wnętrzu nie będą miały tak dobrych parametrów, o jakich można przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna bierze się z tego, iź dźwięki z łazienki mogą się przedostawać do sąsiedniego pomieszczenia przez warstwy podłogi. Ażeby takiego rodzaju zjawisko zmniejszyć, powinniśmy zaizolować styk profili, jakie tworzą szkielet ściany z podłogą. W takim celu w linii planowanej ściany należy wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, żeby wytworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie rodzaje profili, które stykają się z funkcjonującymi przegrodami, tzn. podłogą, sufitem czy ścianami podkleić należy taśmą tłumiącą. Wypełniając ścianę wełną, powinniśmy przyłożyć ją do płyt okładzinowych od strony cichszego pomieszczenia, zaś od strony głośniejszego miejsca, tzn. łazienki, pozostawić musimy 1,5 centymetrową szczelinę. Różne produkty do łazienki powinniśmy zakupić w specjalistycznych sklepach. Można tam nabyć wszystko do łazienki, między innymi wanny asymetryczne.