Jak wybudować drogę dojazdową z kamienia naturalnego?

Zaczynamy jak przy każdej realizacji od dokładnego opracowania obrębu podjazdu i wszelkich fragmentów powiązanych z jego konstrukcją.

kruszywa - PGP BAZALT S.A.

Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com

Tyczy się to dróżek odchodzących od podjazdu, ewentualnego deptaka wzdłuż podjazdu, murków oporowych, schodków bądź progów. Jeżeli wytyczymy w terytorium wszystkie te fragmenty, należy przystąpić do naznaczenia spadków, za każdym razem w taki sposób aby woda odpływała od domu po czym znajdowała miejsce przepustu (korzystne pochylenie min. 2%).
Roboty ziemne inaugurujemy od przeprowadzenia drenażu blisko podjazdu, zależnie od jego szerokości z jednej albo obu stron. Kolejna czynność to zebranie nadmiaru ziemi z miejsc wyznaczonych pod podjazd lub uzupełnienie niedoborów tam gdzie jej poziom jest zanadto niski.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię ciekawi? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (http://sklep.dobroplast.pl/okno-pvc-avantgarde-7000/) – poznasz tu nieziemsko niezwykłe informacje.

Głębokość wykopu musi zostać dostosowana do zaplanowanego materiału wierzchniego. Jeśli będą to bloki skalne o szerokości blisko 4 cm z twardego kamienia typu gnejs, dół powinien mieć plus minus 40 cm (sprawdź ofertę dla bloków skalnych na

kopalnie kruszywa - PGP BAZALT S.A.

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Po zrealizowaniu dołu podchodzimy do złożenia obrzeży. Kładzione obrzeża naznaczą nam teren podjazdu i na tym etapie możemy jeszcze dokonać ewentualnych korekt obrębu, pułapów albo fragmentów uzupełniających. Brzegi układamy na zaprawie betonowej o suchej konsystencji. Górna krawędź obrzeża stanowić będzie jednocześnie poziom budowanego podjazdu. Obrzeża układamy na mniej więcej 10 cm warstewce betonu przedtem podsypanej 10 cm warstwą tłucznia. Materiały budowlane przywożone są z kopalni kruszyw .

Kiedy sfinalizujemy układanie obrzeży wypada je obsypać z obydwu stron warstwą betonu do połowy wielkości dla ich zrównoważenia.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to odwiedź www płaszczowo rurowy wymiennik ciepła a tam czekają na Ciebie informacje warte zainteresowania. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony!

Skąd wziąć kamień? Starczy w wyszukiwarkę wpisać: kopalnia kruszyw.