Jak przeciętny człowiek jest w stanie dbać o środowisko naturalne?

Kompletnie nie rozumiem takich ludzi, którzy np. wyrzucają śmieci na trawnik. Zdaję sobie sprawę, że w naszym kraju łatwo zauważyć deficyt wszelkiego rodzaju pojemników na śmieci, ale fakty są takie, iż i tak nie możemy sądzić, że to w jakiś sposób sprawia, iż dostajemy rozgrzeszenie.

środowisko

Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com

Należy naprawdę zadbać o naturę, ponieważ jeśli o tym zapomnimy, niejako automatycznie przyczyniamy się do dalszej degradacji środowiska naturalnego. Nigdy nie należy rozumować, iż to coś fajnego!

I dlatego należy mocniej optować za tym, aby stawiano o wiele więcej koszy na odpady. Także godne należytej uwagi są pojemniki na odpady segregowane – w końcu śmieci nigdy nie mogą nie być umiejętnie segregowane. Gdy ciężko pracowałem w Danii, doszedłem do wniosku, iż w sumie Skandynawia to ten obszar, który pod wieloma kwestiami jest niezwykłym miejscem. W końcu prawda jest taka, że w Skandynawii bardzo dobrze radzą sobie z segregacją odpadów.

Czy publikowany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź również na oryginalny tekst, który ma podobnie ważne informacje.

Myślę, iż nasza Polska nie jest gorsza. Jeśli tylko będziemy o to dbali, zapewne dostrzeżemy sporo pozytywnych zmian.

Warto także zwrócić uwagę, iż nigdy czymś w porządku nie jest to, aby myśleć, że typowe kosze kuchenne nie odgrywają znaczącej roli! Przecież musimy mieć trzy kosze – dzięki właśnie temu będziemy mieli okazję skuteczniej zarządzać odpadami. Gdy byłem w Skandynawii, korzystałem z aż trzech koszy – i to na wiele sensu! Przecież chcielibyśmy dbać o środowisko naturalne, więc rozpocznijmy zmiany od samych siebie. Generalnie świadomość ekologiczna wśród Polaków jest coraz większa, może nie jest perfekcyjnie, ale nie jest tak kiepsko.

Chciałbym także zachęcać do tego by w żadnym razie nie wyrzucać do kosza baterii, itp. Tego typu rzeczy powoli się utylizują, co bez dwóch zdań ma spore znaczenie. Oczywiście nie jestem naiwniakiem, a więc bardzo dobrze się orientuję, że nigdy nie będzie perfekcyjnie z segregacją śmieci, ogólnie z naturą, lecz na pewno możemy w jakiś sposób pomóc naturze. Marzę o tym by przynajmniej nasze ulice były czyste. Czy to ogromne pragnienie? Przecież pewnie nie jestem sam w tej kwestii. Mam taką nadzieję.