Jak można walczyć z wilgocią w domu?

Wilgoć w domu to kłopot wielu osób. Napływa ona do naszych mieszkań częściowo razem z pochodzącym z zewnątrz powietrzem, a częściowo w rezultacie przebywania domowników w konkretnym pokoju.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: GollyGforce – Living My Worst Nightmare
Źródło: http://www.flickr.com

Co należy zrobić, aby zapobiegać gromadzeniu się wilgoci – odpowiedzi odnajdziesz w poniższym tekście.
Gdy już się ta wilgotność zjawi, jak należy walczyć z grzybem w domu? Jeśli poszukujesz więcej wskazówek, sprawdź poniższy artykuł. Nieefektywna wentylacja w pokojach to główna przyczyna pojawiania się wilgotności na ścianie albo w narożnikach pomieszczeń. Dlatego też naprawdę dobrze jest starać się o poprawę obiegu powietrza tak, aby mogło ono niezwykle efektywnie wentylować mieszkanie. Raczej najprosztszą oraz najtańszą opcją jest po prostu częste wietrzenie mieszkania. Problem wilgoci w mieszkaniu dotyczy szczególnie nowych mieszkań, gdzie są montowane plastikowe okna. Są one niezwykle szczelne, jednak często w tak dużym stopniu, że prawie nie przepuszczają one powietrza.
A to jedynie jeszcze w większym stopniu się przyczynia na powstawanie wilgoci. Jeśli nie będziesz wietrzył miejsc, wilgoć w mieszkaniu bardzo prędko stanie się ogromnym kłopotem. Bardzo często okazuje się również, że położenie otworów okiennych nad mikrowentylacją wcale nie działa. Mało tego, nawet niewielkie uchylenie okna czasem okazuje się nieskuteczne. Niestety, przy nadmiarze wilgoci w mieszkaniu rozwiązania tego typu będą niestety niezbyt skuteczne.

Jednak uchylone okno umożliwia całkowitą wymianę powietrza jedynie w takiej sytuacji, kiedy będzie otwarte przez minimum godzinę. Przy trochę większej rodzinie zdarza się zatem tak, że okno rolety warszawa marki musi być roztwarte prawie przez cały dzień. Jest wiadome – zimą taka praktyka raczej nie jest wykonalna.