Jak możemy usunąć zawilgocenie w domu?

Mnóstwo osób boryka się ze sprawą zawilgocenia występującej w domu. Jednym ze sposobów na danie sobie rady z za wysoką wilgotnością w domu jest wprowadzenie odpowiedniej wentylacji.

wilgoć w mieszkaniu

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę.

Krótkotrwale utrzymująca się większe zawilgocenie powietrza jest oczywiście naturalne oraz jest spowodowane tym, że normalnie używamy konkretny lokal. Jednak w dłuższym czasie wilgoć może również powodować rozwój toksycznych pleśni i grzybów. Żeby uniknąć tego typu rozwoju wypadków, wystarczy czasami tylko zatroszczyć się o odpowiednią wentylację w mieszkaniu. Wilgoć w mieszkaniu kuriozalnie może pojawić się w takiej sytuacji, gdy dokonamy wymiany dla przykładu stolarki okiennej albo wykonamy innego rodzaju zmiany, np. ocieplenie budynku. Jest tak z tego powodu, że usuwając nieszczelne elementy, sprawiamy także, że na wierzch „wychodzą” ukryte do tej pory kłopoty z układem wentylacyjnym.
Mogą prowadzić dla przykładu do parowania okien, zaduchu czy nawet w pewnych przypadkach pojawiania się grzybów na ścianach. Zanim jednak będziemy przystępować do usuwania efektów wystąpienia zawilgocenia, powinniśmy poszukać i następnie usunąć wszystkie przyczyny wilgoci. Punktem wyjścia prawidłowego krążenia powietrza w mieszkaniu są oczywiście kratki wentylacyjne.

Kiedy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na wątek podnoszony w powyższym wpisie, to wejdź tu gotowe firany do kuchni – z pewnością te materiały także Cię zaciekawią!

Powinny one być położone przeważnie w kuchniach, łazienkach, toaletach czy też wszystkich pomieszczeniach bez okien. Jeśli to możliwe również w innych pomieszczeniach.

Kierując się typowymi wytycznymi odnoszącymi się do budynków mieszkaniowych, ilości powietrza wymienionego w ciągu godziny powinna wynosić tyle, ile objętość kompletnego mieszkania albo 30 metrów sześciennych przypadających na każdą mieszkającą w mieszkaniu osobę.