Jak moglibyśmy rozdzielić osuszacze i które są najlepsze?

Bardzo częstym kłopotem, który pojawia się w naszych domach jest zawilgocenie. W pomieszczeniach wilgoć występuje w postaci niewidocznej pary wodnej, która znajduje się w powietrzu.
Jeżeli w naszym mieszkaniu wilgoć wyłania się okresowo, to wtedy wystarczy intensywnie wywietrzyć i ogrzewać mieszkanie.

osuszacze domowe

Autor: bonimo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wilgoć zagościła w naszym mieszkaniu na stałe, to może to wtedy mieć bardzo dużo nieprzyjemnych konsekwencji, z których moglibyśmy nie zdawać sobie sprawy. W wyniku zbyt dużej wilgotności w domu, możemy gorzej się czuć. Mogłyby również być zaparowane szyby w oknach. Może wystąpić także przykry zapach w szafie i psujące się jedzenie.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie (https://tarasfactory.pl/oferta/tarasy/), która tyczy się podobnej kwestii.

Występuje także większe niebezpieczeństwo rozwoju różnorodnych insektów oraz zwiększa się ryzyko zachorowania z powodu rozwoju roztoczy oraz wirusów. Jednym ze sposobów do zwalczania wilgoci w naszych domach są osuszacze domowe. Te urządzenia skraplają wilgotność obecną w powietrzu i dzięki temu w pomieszczeniach następuje obniżenie występującej wilgotności. Tego typu osuszacze w trakcie paru godzin są w stanie odciągnąć z powietrza co najmniej parę litrów wody. Nadają się one do pomieszczeń, które posiadają podwyższoną wilgotność oraz do pomieszczeń zalanych. Porównując je z pochłaniaczami wilgoci, mają one taką zaletę, że nie trzeba do nich kupować jakichkolwiek wkładów, a efektywność osuszania jest bardziej znacząca kilkadziesiąt razy.

Ogrodzenie twarde jak skała

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Osuszacze kondensacyjne są to urządzenia, które przypominają pudełko na kółeczkach. Zasada ich działania jest taka, że zawilgocone powietrze przechodzi przez filtr. Obowiązkiem takiego filtra jest wyłapanie niesionego przez to powietrze kurzu i pyłu. Następnie to powietrze dociera do parownika, w jakim zostaje ochłodzone. Para wodna skroplona zostaje na zimnych lamelkach parownika i następnie ścieka do zbiornika.

Osuszone powietrze przechodzi przez skraplacz i tam ulega ogrzaniu. Na sam koniec powietrze wydmuchiwane jest przez osuszacz oraz posiada temperaturę zbliżoną do temperatury, którą posiadało zasysane powietrze, lecz jest ono wolne od wilgotności.