Jak kupić mieszkanie – poradnik

planujesz zakup własnego „M”? Zanim wybierzesz wymarzone lokum, przeczytaj praktyczny przewodnik zakupu własnego „M”.
Na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania? Oprócz jego metrażu i rozkładu, bardzo istotna jest lokalizacja nieruchomości.

płótno - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Cokół wykończony tynkiem mozaikowym DEKO M

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Sprawdź, jak dużo czasu zajmie Ci dojazd do centrum a także do pracy.

Jeśli ten wpis jest według Ciebie ciekawy, to zobacz witrynę, która też publikuje pokrewne materiały. One zapewne również Cię zaintrygują.

Przejdź się na wizję lokalną – poznaj dobrze dzielnicę miasta, w jakiej planujesz mieszkać. Dowiedz się, gdzie są najbliższe markety, szkoły oraz parki. Jakie cechy mieszkania zapewnią codzienny komfort Tobie i Twojej rodzinie? Zastanów się, czy nie potrzebujesz balkonu, piwnicy albo zadaszonego punktu parkingowego w bloku.

W jaki sposób kupić mieszkanie dopasowane do potrzeb oraz możliwości? Z pewnością nie śpiesząc się. Rozsądnie będzie wziąć pod uwagę kilka nieruchomości przed przejściem do następnego etapu, zatem planowania budżetu.

Przedstawiana kwestia okazała się dla Ciebie praktyczna? W takiej sytuacji sprawdź dodatkowo inne tego typu artykuły i zobacz więcej wskazówek tutaj.

Weź pod uwagę zakup własnego M na rynku pierwotnym i wtórnym. Cała późniejsza procedura połączona z wzięciem pożyczki i dopełnieniem formalności zakupu będzie się nieco różnić w obu sytuacjach. Gdy masz na oku ciekawiące Cię nieruchomości, czas na dogłębne oszacowanie budżetu. Jeżeli planujesz wziąć kredyt, sprawdź własną zdolność kredytową. W jej ocenie pomoże Ci pracownik banku. Oceni jej wartość, biorąc pod uwagę między innymi Twe płace, formę zatrudnienia a także historię kredytową, o ile takową masz.

Ważny będzie też wkład własny, tzn. kwota na kupno mieszkania, jaką już dysponujesz. Jeśli dostałeś pozytywną decyzję z banku, możesz wówczas parafować umowę kredytową. Wnikliwie przeczytaj ją i zaznajom się z warunkami .