Jak instalować ościeżnice regulowane i w którym miejscu doskonale będą sprawdzać się układy jezdne?

Zgodnie z budowlanym prawem wewnętrzne drzwi powinny posiadać minimum 90 cm szerokości. Wymiary mniejsze są produkowane przede wszystkim dlatego, że do połowy lat 90 XX w. były standardem skrzydła i otwory drzwiowe o szer.

60, 70 oraz 80 centymetrów.
ładowarki

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Przed instalacją drzwi montowanych wewnątrz trzeba dokonać dokładnych pomiarów otworu, w którym montowana będzie futryna. Sprawdzić należy wysokość, szerokość oraz grubość murów i nie można zapomnieć o przekątnych. Standardowe ościeżnice dostosowane są do ścian wewnętrznych o grubości 9,5 cm. Jeżeli w naszym mieszkaniu ściana jest odmiennego wymiaru to nie ma problemu, gdyż producent drzwi wewnętrznych oferuje bardzo szeroką gamę regulowanych ościeżnic. Trzeba pamiętać jednak o różnicach w montażu. Stałe ościeżnice montujemy wprost w stropie przed zaczęciem prac, które wykańczają wnętrze. Ościeżnice nastawiane wstawia się z kolei, kiedy skończy się wszystkie inne prace. Także jest możliwość zlecenia drzwiowych skrzydeł, które pasują do starej ościeżnicy. Nie zawsze jednak uzyskuje się w ten sposób efekt estetyczny i niezwykle często dodatkowo trzeba zapłacić za spasowanie.
Poznań

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy wstawimy futrynę w ścianę, stabilizujemy ją drewnianymi klinami. Sposobów mocowania futryny do muru jest kilka. Wykonać to możemy za pomocą pianki poliuretanowej. Jednak pewniejsze jest użycie kołków. Szczeliny są wypełnione pianką montażową do stolarki.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i masz chęć zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik tutaj (https://tarasfactory.pl/oferta/elewacje/) – w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące informacje.

Trzeba jednak uważać, żeby pianki nie nałożyć zbyt dużo, ponieważ po wyschnięciu może ona rozepchać i zniekształcić framugę. Aby zakryć odstępy między ścianą a ościeżnicą są stosowane listwy maskujące, które montowane są na klej.

Niezwykle dużą mocną stroną systemów jezdnych jest oszczędność miejsca. Takie drzwi jezdne nie potrzebują odpowiedniego promienia, żeby je otworzyć. Wymogiem przy naściennym systemie przesuwnym jest zostawienie miejsca na ścianie, po jakiej są przesuwane drzwi.