Jak długi jest okres gwarancyjny dachówek ceramicznych oraz cementowych?

Dokonanie wyboru między dachówką cementową a ceramiczną nie jest wcale proste. Są to Produkty, które na pierwszy rzut oka prezentują się prawie tak samo. Mają niezwykle analogiczne kształty, analogiczny ciężar, a sposób montowania jest praktycznie jednakowy.

Dachówki ceramiczne posiadają długą przeszłość. Są jednym z najstarszych rodzajów, jeśli chodzi o pokrycia dachowe. Bardzo wielokrotnie są kojarzone z prestiżem oraz elegancją. Są one wytwarzane z wyselekcjonowanej gliny. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że jest to materiał niejednorodny. Posiadając to na względzie, produkcyjne partie i poszczególne dachówki mogą się delikatnie odróżniać od siebie zabarwieniem.

Ciekawa wiadomość? Jeżeli tak myślisz, dodatkowo sprawdź ten odsyłacz – zobaczysz znacznie więcej w ofercie, która tyczy się omawianej tu problematyki.

To w bardzo sporadycznych wypadkach może spowodować potrzebę ich mieszania w czasie procesu układania ich. Cementowe dachówki zbyt nie odbiegają wizerunkiem od tych ceramicznych i należy mieć naprawdę dobry wzrok i olbrzymie doświadczenie, aby z dalekiej odległości je odróżnić.

Media
Ich przeszłość jest jednak nieco uboższa. Odmienny jest także skład takich dachówek. Dachówka cementowa wytwarzana jest z mieszaniny cementu, piasku i pigmentów na bazie tzw. tlenków żelaza oraz wody. Tak dachówki cementowe jak i ceramiczne posiadają dużo plusów. Wybór pomiędzy nimi jest bardzo trudny. Jest tak jeszcze bardziej dlatego, że dla każdego przemysłowca poszczególne mocne strony będą posiadały mniejsze albo bardziej duże znaczenie. Dochodzi do tego poza tym kwestia gustu oraz nie mniej ważna cena. dachówka cementowa jest nieco mniej kosztowna od dachówki ceramicznej. Krótszy jednak jest okres gwarancji, który udzielany jest przez poszczególnych wytwórców. Zależnie od firmy, w wypadku dachówki cementowej jest to ok. 20 do 30 lat, w przypadku ceramicznej dachówki natomiast gwarancja może sięgać nawet 50 lat.

Kiedy wybieramy pokrycie dachowe dla domu, to należy wziąć pod uwagę lokalizację budynku. Dzięki temu o wiele prościej będzie wybrać odpowiedni surowiec, który umożliwi wieloletnią eksploatację.