Grzanie powietrzem – typy nagrzewnic

Duże koszta opalania zmuszają konstruktorów i inwestorów do szukania rozwiązań, dzięki którym grzewcze urządzenia jak też ich eksploatacja stanowić będą jedynie mały procent wydatków powiązanych z kosztami użytkowania obiektu.
Nierzadko optymalnym wyjściem są nagrzewnice powietrza, tzw. dmuchawy.

podłoże

Autor: DWRowan
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza elektryczne

Źródło: http://www.morguefile.com/
Nieskomplikowany jak też wydajny system nagrzewania ciepłym powietrzem umożliwia prędkie uzyskanie pożądanej temperatury w halach produkcyjnych, składach albo warsztatach. Przeważnie napotykany podział dmuchaw ze względu na wariant paliwa będą to: nagrzewnice powietrza elektryczne, dmuchawy gazowe oraz olejowe. Następna klasyfikacja bierze pod uwagę tryb odprowadzenia spalin oraz dzieli urządzenia na dwie grupy. Modele bez odprowadzenie spalin mogą być używane wyłącznie w otwartych lub półotwartych powierzchniach, z kolei dmuchawy z odprowadzeniem spalin znajdują zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach. Nierzadko mają możność kanałowego rozprowadzenia ciepła do wnętrz. Do tego wyposażenie sprzętu w tak zwany wymiennik ciepła gwarantuje odzysk ciepła ze spalin, które nie mieszają się na powrót z nawiewanym powietrzem i odprowadzane zostają na zewnątrz.

Pamiętaj, że masz możliwość znaleźć dane na omawiany temat, zatem kliknij w odnośnik i przeczytaj tu (https://eshop.pronar.com.pl/klucz-nastawny-knipex-2) wiadomości, które będą Ci niezbędne.

Istnieją także jednostki wiszące, jakie odnajdują szerokie wykorzystanie w ogrodnictwie – nadmuch gorącego powietrza zachodzi górą, co nie oddziaływa negatywnie na rośliny.

Natomiast wentylatorowe dmuchawy zasilane energią elektryczną przydatne są tak podczas okresowych prac budowlanych jak także do grzania warsztatów, magazynów, biur etc. w sposób ciągły. Mogą być one również wykorzystywane do osuszania nowobudowanych budynków.