Gromadzenie plastikowych nakrętek pod lupą

awarie
Plastikowe korki z flaszek po napojach oraz wyrobach chemicznych zbierane są w różnych miejscach: przedszkolach, na benzynowych stacjach, a nawet w ministerstwach.
Ideę gromadzenia korków wdrożyli w życie żacy z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

landszaft - czas
Autor: Matacz
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie kilku młodych ludzi wykoncypowało charytatywną kwestę. Pieniądze z akcji miały być przeznaczone na wsparcie dla znajomego. Akcja ta się powiodła, zaś idea prędko doczekała się akcji kontynuacyjnych.

Ten tekst jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź też pozostałe polecane (http://zawiesiawroclaw.pl/category/haki) treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię zupełnie.

I tak nakrętkowe wariactwo dopadło praktycznie całą Polskę. Dzisiaj pomysłodawcy całej koncepcji są koordynatorami przedsięwzięcia oraz prowadzą oficjalny serwis przedsięwzięcia. Co się dzieje z nazbieranymi korkami? Organizacje zajmujące się zbieraniem plastikowych nakrętek sprzedają je potem do punktu skupu czy też wprost do jednostek zajmujących się przetwarzaniem ich. zysk ze sprzedaży plastykowych nakrętek najczęściej jest przeznaczany na terapię albo zakup przykładowo elektrycznych wózków inwalidzkich. A taki kosztuje z reguły paręnaście tysięcy złotych. W skupie za tonę plastykowych korków możesz otrzymać do siedmiuset zł. Ażeby uzbierać na wózek inwalidzki, trzeba zatem nazbierać nawet 30 ton plastiku, a więc aż około 16 mln sztuk!

awarie
Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Choć dzięki akcjom tego rodzaju zyskują kalecy oraz środowisko – nastręcza to jednak wielkiego nakładu pracy, a rezultaty nie za każdym razem są do nich adekwatne.

Na cele charytatywne zbierać można nie wyłącznie nakrętki, ale także stare tonery i zbiorniki po tuszach do drukarek albo zużyte komórki. Jednakże społecznicy przestrzegają, by za każdym razem sprawdzać organizatora jak też cel kwesty.

Zajmujący tekst? Zatem kliknij w poniższy link i doczytaj i sprawdź (https://www.drabest.pl/pl/26-wielofunkcyjne-3-elementowe). Na pewno zaciekawią Cię następne wpisy o tej tematyce. Będziemy wdzięczni, jeżeli Ci się podoba.

Co jakiś okres pojawiają się bowiem informacje o fałszywych akcjach.