Gorący temat ogrzewania. Systemy grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie ekologiczne?

Każdy z nas szuka najrozsądniejszego rozwiązania problemu grzania mieszkania, które rzeczywiście będzie optymalne pod wieloma względami: kosztów montażu głównej instalacji, kosztów użytkowania albo bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła wpisuje się w jedno z optymalnych rozwiązań?

cieplna pompa

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawość budzi odpowiedź na pytanie, jak to właściwie działa? Skoro pompy ciepła zużywają energię odnawialną, uzyskiwaną z natury (słońca, wody, powietrza), czy będą dobrze służyć niezależnie od tego, czy sezon grzewczy będzie długi, czy nie? Podczas gdy myślimy o racjonalnym ogrzewaniu, mamy na myśli stabilne rozłożenie ciepła w całym naszym wnętrzu, możliwość ustalenia temperatury, którą chcemy mieć na stałe na przykład w łazience i sypialni, ale chcemy żeby była ona inna niż w innych pomieszczeniach. Czy to się sprawdzi jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie pompą ciepła? Wygląda na to, że tak, ponieważ naprzeciw wychodzą środki nowoczesne, ale sprawdzone. Przede wszystkim należy zadbać o to, by instalacja pompy ciepła była dobrze pomyślana (kliknij i zobacz ofertę). Aby nie zanotować zbyt dużych strat ciepła, a maszyny, takie jak sama pompa, kolektory i kotły (www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-parowe) kondensacyjne, trafnie rozrysowane i umieszczone. Pomogą w tym skrupulatne kalkulacje przygotowane przez fachową firmę. Co więcej, odpowiednio ustawiona pompa pozwala znacznie obniżyć wysokość opłat. Na początku rzeczywiście decyzja o tym, by zainwestować w ogrzewanie pompą ciepła, może być odwlekana, ponieważ powstrzymywać może nas stosunkowo wysoka cena urządzenia i całej instalacji, ponieważ wynosi ona nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (z wliczonym montażem i z budową wymiennika ciepła).

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na tego typu temat, to kliknij ten link – jest tam bardzo świeża treść w kontekście tej problematyki.

Jednak przy podejmowaniu decyzji przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę fakt, że jednorazowo to spory wydatek, natomiast zapewni on długoletnie korzystanie z funkcjonującego w naszym domu układu grzewczego. Nie tworzy on również wysokich kosztów podczas pracy, chociaż potrzebuje stałego źródła energii elektrycznej.

poznaj szczegóły

Autor: Chan Bliss
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze umieszczona instalacja pompy ciepła (pompy cieplne Nanoterm) oddaje kilkukrotnie więcej ciepła niż włożyliśmy do niej energii elektrycznej, bowiem pobiera ciepło z gruntu i, po podwyższeniu temperatury w pompie ciepła, wraca do naszych kaloryferów. Ogrzewanie jest bezobsługowe, pewne i czyste, czyli jednym słowem nowoczesne.