Archiwum: fundamenty

fundamenty

Zagęszczanie gruntu – w jakich przypadkach to konieczność?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad działalnością przedsiębiorstw parających się stabilizacją gruntu. Oczywiście nie jest to usługa z kategorii, takich, których potrzebujemy co dziennie. Tak właściwie rzadko się zdarza, żeby osoby prywatne poszukiwały tego rodzaju usług. Najczęściej wzmacnianie podłoża stosuje się w czasie budowy dróg i mostów. Osoby prywatne, nabywając działkę budowlaną, na której pragną postawić dom, zwracają uwagę na to, czy grunt jest odpowiedni i czy da się tam stawiać budynki.

Continue reading “Zagęszczanie gruntu – w jakich przypadkach to konieczność?” »

Jak zadbać o budynek, żeby nie było na nim zbytnio dużo zniszczeń? Jakiego typu działania trzeba podjąć?

Izolacja podłogi
Każdy budynek ma swój okres przydatności do użycia, nie oznacza to jednakże, że jak zdarzą się na nim pierwsze ślady starości, to od razu powinniśmy postawić na nim krzyżyk. Jest bardzo dużo sposobów, by utrzymać każdy budynek w jak najlepszym stanie. Są bardzo dobre sposoby odnoszące się do momentu, jak budynek jest tworzony, w takim momencie stosuje się najbardziej odpowiednie izolacje budynków, jak i sposoby, jakie trzeba stosować, jak budynek jest już w niezbyt dobrym stanie i występuje konieczność dla niego prawdziwie skutecznej interwencji.

Continue reading “Jak zadbać o budynek, żeby nie było na nim zbytnio dużo zniszczeń? Jakiego typu działania trzeba podjąć?” »

Jak właściwie przeprowadzić badania konstrukcji budynku?

Powszechnie wiadomo, że budynki, jakie otaczają nas każdego dnia tracą wiele swoich walorów wzrokowych na wynik czasu. Jest to bez wątpienia połączone z częstymi opadami atmosferycznymi, jakie na nieszczęście są w stanie destruktywnie wpłynąć na całą budowę naszego budynku. Taki stan spraw bez wątpienia nie jest dla nas pozytywny, ponieważ w wielu przypadkach liczne nadszarpnięcia mogą na stałe uszkodzić fundamenty naszych budowli.

Continue reading “Jak właściwie przeprowadzić badania konstrukcji budynku?” »