Do klejenia jakich powierzchni służą kleje polimerowe?

Przy różnego typu pracach czy to wytwórczych, czy to naprawczych, stosuje się klej. Mogłyby się one różnić przez wzgląd na ich zastosowanie czy też skład chemiczny.
Jeśli chodzi o podział przez wzgląd na wykorzystanie, występują kleje wykorzystywane do drobnych czynności naprawczych oraz cechują się one krótkim czasem schnięcia.

Są one niezwykle proste w stosowaniu, lecz nie powinno się ich stosować do wypełniania opróżnionych miejsc pomiędzy płaszczyznami, które mają być łączone.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych danych na wątek poruszany w powyższym tekście, to wejdź tutaj (http://www.lazzonigroup.pl/pl/wiertarka-micro-11.html) – niewątpliwie te artykuły też Cię zainteresują!

Występują ponadto kleje używane do klejenia większych oraz równych płaszczyzn. Ich czas wiązania jest przeważnie nieco dłuższy niż w przypadku tych, których docelowym zastosowaniem jest kejenie małych płaszczyzn. Występują ponadto kleje montażowe, zatem np. gąbki lub masy montażowe. Przy ich zastosowaniu można by również kleić powierzchnie nierówne. Należą do nich np. cegły czy też beton.

Zaciekawił Cię ten nieszablonowy post? Jeżeli tak, ponadto zajrzyj koniecznie na materiał, który jest zamieszczony w tym miejscu – on też wzbudzi twoją ciekawość!

Przy pomocy tego typu klejów można również uzupełniać puste przestrzenie w klejonych materiałach. Występują również kleje, które określać można jako uniwersalne. Mogłyby być one stosowane do klejenia różnorodnego rodzaju surowców. Odmienne natomiast są przeznaczone konkretnie do np. drewna czy tworzyw sztucznych.

klimatyzator

Autor: talk2stu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pragniemy wprowadzić podział klejów ze względu na skład chemiczny, trzeba powiedzieć o klejach cyjanoakrylowych. Stosuje się je do przeprowadzania różnorodnych napraw, gdyż charakteryzują się one bardzo krótkim czasem schnięcia. Do odmiennej grupy zaliczają się prawie bezwonne kleje dyspersyjne. Wykorzystuje się je głównie do klejenia drzewa. Do naprawiania różnych przedmiotów służą także kleje neoprenowe.

Co poniektóre z nich mogłyby rozpuszczać plastik. Do połączenia np. tworzyw sztucznych stosowane są również dwuskładnikowe kleje epoksydowe. Ich trochę łatwiejszą w stosowaniu alternatywą są kleje polimerowe.