Do czego dziś są stosowane folie do wydruku cyfrowego?

Dziś możemy zakupić rozmaite rodzaje folii. Może to być folia do laserowego druku, do druku cyfrowego czy też atramentowego.
Znakomita do wielobarwnego druku jest folia do druku cyfrowego. Jest ona wykorzystywana do drukowania w urządzeniach cyfrowych, lecz jest również sprawdzana na drukarkach, które wykorzystują technikę suchego tunera.

Można na tej folii robić druk cyfrowy i naklejki promocyjne, które naklejać możemy tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Przeważnie taka folia ma typowy klej, jaki jest permanentny do druku oraz nie ma nacięć na podłożu. Wydruk cyfrowy jest niezwykle potrzebnym rozwiązaniem. Czerpią korzyść z niego osoby prywatne jak i duże korporacje. Techniką druku cyfrowego jest między innymi laser. Drukowanie zaczyna się tak, że kontroler druku informacje wejściowe zmienia w tzw. ramkę. Jest ona rozseparowanym zestawem informacji o obrazku, jaki będzie drukowany. Dzięki temu urządzenie moduluje laserową wiązkę, która naświetla elektrostatycznie naładowany cylinder.
folia do druku cyfrowego

Autor: Christine Wagner
Źródło: http://www.flickr.com
Odmienną metodą wydruku cyfrowego jest jonografia, jaka w inny sposób zwana jest elektrografią. W tej metodzie obraz tworzony jest dzięki gęstej siatce obwodów elektrycznych. Obwody takie rozmieszczone na cylindrze produkują magnetyczne pole. Przez to ferromagnetyczny proch wytwarza obraz na cylindrze w miejscach, w jakich zadziałało magnetyczne pole. Wydruk cyfrowy na folii jest niezwykle podobny do wydruku na drukarce atramentowej. Olbrzymią zaletą druku cyfrowego jest to, że jest możliwe odwzorowanie pełnej palety barw CMYK. Przydatne to jest w przypadku bogatych kolorystycznie ilustracji i zdjęć, które potem mają zostać nadrukowane na odzież.

Podoba Ci się ten post? Jeżeli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link polerowanie reflektorów warszawa.

Cyfrowego druku nie można mylić z modnymi kiedyś „naprasowankami”.

Miały one bardzo niedługą żywotność, prędko pękały i zanikały na nich kolory. Metoda cyfrowego wydruku na folii stosuje całkiem odmienne procedury oraz materiały. Technika ta jest stosunkowo mocna oraz nie zaniknie po pojedynczym praniu.