Czym się zajmuje ślusarz?

Ślusarz jest rzemiosłem, mającym rzemieślniczy status, a wiąże się to z jego naprawdę długą historią. Jest to najstarszy fach, połączony z obróbką metalu.
Dzisiaj specyfika jego pracy, przez wzgląd na szybki progres technologiczny, uległa przekształceniu, ciągle jest jednak szeroko poszukiwanym przez chlebodawców ekspertem zawodowym.

wnętrze

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Ślusarz trudni się z jednej strony fabrykowaniem nieskomplikowanych konstrukcji metalowych, lecz też renowacją a także pielęgnacją już istniejących. Jego zadanie to również tzw. gwintowanie w aluminium. Wykorzystuje do tego zarówno obróbkę ręczną metali, jak również ręczno-mechaniczną ewentualnie maszynową. Specjalista ślusarz posługuje się m.in.

Chodź tu oraz zobacz dodatkowe informacje w odniesieniu do prezentowanego artykułu. Znajdziesz tam pokrewne publikacje, które niewątpliwie Cię zafascynują.

takimi technologiami, jak toczenie jak też użytkuje przybory jakie służą do spawania albo lutowania. Dozoruje on także techniczny stan przyrządów, konserwuje oprzyrządowanie a także czuwa nad jakością realizowanych części. Mogą one znajdować wykorzystanie zarówno w przyrządach technologicznych, jak także przyrządach czy też wyrobach galanteryjnych. Bez względu jednakże na obszar obowiązków, niezbędnymi przyrządami pracy ślusarza pozostają stolik, szczęki, wkrętarka a także piec.

Typ wykonywanych zadań na pewno ma duży wpływ na wysokość zarobków ślusarzy. Zarobki ślusarzy wahają się od plus minus 1.800 – 3.000 zł brutto. Na największe płace liczyć mogą obywatele Śląska.

Ślusarze nierzadko znajdują zatrudnienie w fabrykach przemysłowych, na różnego typu budowach, w serwisach reperacji, warsztatach samochodowych, pracowniach artystycznych, jednostkach instalacyjnych a także w wielu innych lokalizacjach, razem z prywatną gospodarczą działalnością.