Czym jest ciepły montaż oraz co on zapewnia domownikom?

Zainwestowanie w docieplenie budynku jest bardzo często traktowane przez mieszkańców naszego państwa jako sposób na oszczędzanie. Izolacja termiczna dachów oraz ścian w połączeniu z właściwymi otworami okiennymi i wentylacją, pozwala uzyskać oszczędności prawie przez 365 dni.

W zimie dzięki mniejszym rachunkom za ogrzewanie, a w okresie letni mając okazję rezygnacji z klimatyzacji i wentylatorów.
Najbardziej istotnym elementem energooszczędnego domu są okna. Poprzez nie może uciekać nawet 30 procent energii. Najistotniejszym parametrem, który mówi o stopniu energooszczędności danego modelu okna jest parametr przenikania ciepła. Oznaczony jest on symbolem Uw. Niezależnie od tego czy wybierzemy oszczędne okna, czy też okna tak zwane pasywne, musimy mieć świadomość tego, że warunkiem właściwego funkcjonowania takich otworów okiennych jest ich prawidłowy montaż. Żeby okna oszczędne oraz okna pasywne pracowały prawidłowo oraz przez wiele lat, niezbędny jest montaż warstwowy.

Żeby zgłębić wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę (http://www.maragency.pl/kategoria/pompy/seria-dspk/29), która ma ciekawe dane na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć.

Najważniejszą zasadą takiego montażu jest to, aby okna montować szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz. Ciepły montaż a zatem oszczędny rodzaj trójwarstwowy swą nazwę zawdzięcza taśmom, które eliminują skutecznie mostki termiczne oraz zapobiegają biologiczno-chemicznej degradacji takich miejsc, w których stykają się ościeżnice ze ścianą. Stosowanie takiej technologii może się przełożyć na bardzo wiele korzyści. Jest to pomniejszenie faktur za energię cieplną, minimalizacja niebezpieczeństwa występowania uczulenia oraz zakażenia dróg oddechowych. Właściwy montaż obramowania okiennego w obmurowanie, uszczelnienie takiego okna taśmami paroprzepuszczalnymi oraz paroszczelnymi będzie sprawiać, że renowacja okien nie będzie potrzebna przez niezwykle znaczny okres.

klimatyzator na ścianie

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Ciepły montaż jest znaczną oszczędnością pieniędzy i zdrowia. Zapobiega on powstawaniu mostków termicznych oraz dyfuzji pary wodnej.

Tego typu montaż polepsza również zalety akustyczne okien, dzięki takiemu dom staje się cieplejszy i tańszy w utrzymaniu. Staje się również bardziej bezpieczny od chorób, jakie wynikają z pojawienia się pleśni oraz jest odporny na hałasy z ulicy.