Czym charakteryzują się popularne ostatnio drzwi modułowe?

Wybierając montowane wewnątrz drzwi, napotykamy na wiele pytań, na które bardzo często nie znamy odpowiedzi. Niestety problem nie kończy się na niezwykle słynnym pytaniu: „lewe czy prawe”, lecz bardzo często dosięga jeszcze głębiej, aż do struktury skrzydeł.

W niniejszym artykule postaramy się objaśnić, czym różnią się drzwi modułowe od tych płaskich. Są to 2 najbardziej popularne typy drzwi montowanych wewnątrz.

Masz wrażenie, że podobne teksty wyjaśnią Ci lepiej tę kwestię? Jeśli tak sądzisz, zobacz w tekście (https://bestem.com.pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Różnica pomiędzy nimi odnosi się do nie tyle wyglądu zewnętrznego, co raczej ich konstrukcji. W Polsce tradycja stolarki drzwiowej jest związana z realizacją drzwi modułowych, gdyż z wyglądu nawiązują one do typowych drzwi, które od bardzo dawna były widziane w naszych mieszkaniach: mocne, stabilne, ciężkie. Drzwi płaskie z kolei to skrzydła optycznie lżejsze, w mniejszym stopniu masywne, które weszły do produkcji o wiele później. Jeśli zastanawiasz się, czy dobrze byłoby wybrać drzwi modułowe, to powinieneś wiedzieć, że konstrukcja drzwi modułowych jest oparta na dwóch pionowych ramkach, poprzeczce górnej oraz dolnej. Wypełnienie przedstawiają płyciny o różnej grubości lub szyby.

ekologia

Są one instalowane nie przy pomocy lamówki, ale równocześnie z pozostałymi składnikami konstrukcji, co niezwykle polepsza stabilność drzwi. Takie drzwi modułowe oferują o wiele bardziej znaczące możliwości w przedziale wzornictwa, ponieważ prościej, niż w wypadku drzwi płaskich wprowadza się do nich różnorodnego typu innowacje oraz szczegóły. Pod względem ceny plasują się na średniej półce, są droższe od drzwi typowych, jednak są mniej kosztowne, niż dla przykładu drzwi ze szkła lub fornirowane. Drzwi modułowe ze względu na budowę, aspekt estetyczny czy też wykonanie, moglibyśmy zaliczać do produktów klasy premium.

Wizualnie drzwi płaskie są trochę lżejsze, niż drzwi modułowe, jednak jest to związane również z ich stabilnością. Strukturę stanowią tzw. ramiaki z płyty MDF lub wypełnienie typu „plaster miodu”, klejonki albo płyta wiórowo-otworowa.