Czy płyty HIPS mogą być wykorzystywane do produkcji zabawek i jakie meble się z nich produkuje?

W reklamie duże zastosowanie mogą mieć płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja PS, jaka powstaje przez dodanie kuczuku butadienowego. Ponieważ polistyren ma szczególne właściwości, wykorzystywany jest w branży spożywczej oraz w branży marketingowej do wyrobu kasetonów podświetlanych czy stojaków.

Płyta HIPS jest niezwykle lekka i charakteryzuje się bardzo dobrymi cechami termicznymi. Ma olbrzymią wytrzymałość na czynniki pogodowe. Płyta nie żąda wstępnego osuszania oraz z wielką łatwością można by poddawać ją termoformowaniu. Płyty takie można by kleić, sztancować oraz poddawać wszelkim obróbkom wiórowym tego typu jak cięcie czy też frezowanie. Niezwykle często płyt używa się w branży drukarskiej. Służą jako podkład pod druk laserowy. Sam surowiec HIPS stosuje się do produkcji zabawek. Dostępne są płyty błyszczące oraz matowe.

Myślisz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeżeli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta (https://tarasfactory.pl/oferta/tarasy/), gdyż odnosi się do zbliżonej problematyki.

Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie są potrzebne wysokiej jakości sprawdzone rozwiązania. W branży spożywczej używane są takie płyty do tworzenia palet na artykuły spożywcze. W przemyśle meblarskim wytwarza się z nich meble do obiektów szpitalnych, salonów fryzjerskich czy też np. wkłady do szufladek w meblach biurowych.

przykładowe wnętrze domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

materiały
Zaleca się magazynowanie płyt w pomieszczeniach zamkniętych, jakie chronić będą płyty przed promieniowaniem ultrafioletowym. Płyty HIPS wykazują niewielką absorpcję wilgotności, zatem należy przechowywać je w temperaturze pokojowej do +20 stopni i wilgotności trzydzieści procent.

Płyty takie przechowywać trzeba na płaskiej powierzchni magazynowej, gdyż nierówne powierzchnie mogą doprowadzić do odkształcenia przechowywanych płyt. Palety z takimi płytami powinny być zabezpieczone szczelnie folią, która ochroni płyty przed kurzem. Także tego typu folia zabezpiecza efektywnie płyty przed ich zawilgoceniem.