Czy bramy pierwsze wrażenie jakiejkolwiek posesji

Wygodny i bezpieczny wjazd na posesję zależy od wielkości drogi, również minimalnego promienia skrętu pojazdu. Dobór typu bramy wjazdowej nie zawsze podyktowany jest słabościami właściciela. Czasem ukształtowanie parceli wymusza praktyczne rozstrzygnięcia.

rama do terenu posiadłości

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Bramy Toruń są wizytówką posiadłości i muszą być dostosowane do jej charakteru. Powinna być dobrana do znajdujących się na działce budowli, czy sposobu ich wykończenia. W wypadku dużych działek wybór odpowiedniej bramy wjazdowej nie stanowi kłopotu. Gdy jednak nasza parcela jest zawężona, okazuje się częstokroć, że nie posiadamy zbyt wielkiego wyboru. W takim przypadku powinno się zainstalować bramę skrzydłową ( uchylne Polger). Bramy rozwieralne mogą mieć jedno, bądź dwa ramiona przytwierdzone do słupków posadowionych na fundamencie. Słupki mogą być metalowe, murowane, albo betonowe. Do nich mocuje się przeguby, na jakich zawiesza się skrzydła bramy. Brama jednoskrzydłowa sprawdzi się, kiedy droga dojazdowa jest długa.

Ekscytuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.bmeters.pl/pl/wodomierze_jednostrumieniowe_suchobiezne/31/) bardzo podobnego postu – on też jest warty zainteresowania.

Wadą tego podejścia jest ogromne i ciężkie skrzydło, które rozwierane ręcznie może przysparzać problemów. W bramach dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł może mieć około 3 m szerokości. Bramy owe są zaopatrzone w skobel blokujący, który ochrania skrzydła przed przypadkowym otworzeniem – bramy Polger Bydgoszcz.

brama wjazdowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Odmiennym rozwiązaniem będą bramy przesuwne. Składają się one zwykle z jednego skrzydła, jakie porusza się na długości ogrodzenia po jego wewnętrznej stronie. Po otwarciu nie zajmują więc miejsca na podjeździe. Takie bramy Toruń potrzebują montowania ponadplanowych słupków, jakie zapewnia producent. Instaluje się je z tyłu, za słupami płotu, po wcześniejszym przygotowaniu posad. Właściciele płytkich parceli, którym zależy na jak najniższych wydatkach inwestycyjnych, winni zdecydować się na kupno bramy szynowej. Jej skrzydło przemieszcza się na cylindrach, po szynie ulokowanej w powłoce nawierzchni na fundamencie. Na słupku wiodącym zainstalowana jest nieduża prowadnica utrzymująca bramę w stosownej lokalizacji i umożliwiająca jej płynny ruch. Z kolei bramy samonośne są o wiele droższe niż ich szynowe odpowiedniki, jednak ich rama powoduje, że są również mniej zawodne i mniej problematyczne w użytkowaniu.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej audyt energetyczny przemysłowy i przeglądnij tam kolejne zajmujące wpisy. Nie czekaj!

Skrzydło bramy samonośnej porusza się tuż nad nawierzchnią wjazdu.