Coraz większy procent rodaków chce zrobić ogólną termomodernizację, która polega na wymianie kotła i ociepleniu budynku

Jeżeli pragniemy, by obniżyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to należy zainwestować sporą kwotę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.
Duży procent rodaków, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych, dziś decydują się na ocieplenie domu.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to znaczny koszt, ale naprawdę się opłaca. Wówczas nie ucieka nam z budynku ciepło. Po kilku latach inwestycja nam się zwróci. Nie zapominajmy o tym, że obłożyć styropianem trzeba nie tylko zewnętrzne ściany.

Na tej stronie opublikowano atrakcyjne informacje, ale przeczytaj też pozostałe tematyczne wątki (http://awarie24h.com/uslugi/sieci-preizolowane), gdyż one również z pewnością Cię zaciekawią.

Znaczna ilość ciepła ulatnia się też przez dach. Jeśli posiadamy w domu strych, którego nie używamy, to powinniśmy również ocieplić dach. Dobrym wyjściem będzie również ocieplenie piwnicy, nieważne, czy znajduje się ona w całości pod powierzchnią ziemi czy nie. Jeśli na dodatek posiadamy w domu stary kocioł grzewczy, to nadszedł czas, byśmy zamienili go na nowy. W tej sprawie i tak za jakiś czas dopadnie nas przymus, ponieważ zmieniły się w naszym kraju ustawy. Będzie trzeba kupić ekologiczny piec i najlepiej zrobić to przed 2021 rokiem. Jeżeli zainteresowała nas termomodernizacja naszego domu, to należy sprawdzić, czy nasze miasto gwarantuje jakieś zwroty za dokonane zmiany. W różnych województwach Polski jest z tym różnie.

Należy więc sprawdzić w internecie lub udać się do urzędu oraz zapytać, na co możemy liczyć. To istotne, ponieważ może być, że będziemy w stanie zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy, gdyż państwo wspiera walkę ze smogiem.