Co wykonać, aby panele i drzwi ładnie się prezentowały w nowo wybudowanym domu?

Nawet najpiękniejsze panele, które położymy na podłodze nie będą dobrze wyglądać, jeżeli nie będą wykończone przypodłogowymi listwami. Podobnie ma się kwestia z drzwiami. Idealne drzwi nie będą prawidłowo wyglądać, jeśli nie będą w odpowiedni sposób wykończone.
Fundamentalnymi elementami drzwi są ościeżnice i skrzydła drzwiowe.

Początkowy etap do zamknięcia pomieszczenia to osadzenie ościeżnicy. Instalować ją można by wówczas, gdy posadzki oraz ściany są już skończone. Wybrać możemy ościeżnice regulowane oraz stałe. Instalacja ich jest niezwykle podobna. W pierwszej kolejności w bocznej belce ościeżnicy zamieścić powinniśmy zawiasy, a później przystąpić do składania wszystkich belek ościeżnicy. Należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie kątów prostych między belkami oraz mocowanie progowej lamówki, która może ułatwić instalację. Przy montowaniu starannie należy ustawić i sprawdzić poziom górnej belki oraz piony belek bocznych. Następny etap, to unieruchomienie ościeżnicy i usytuowanie klinów z drewna w narożnikach.

Ten pomocny tekst (stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-na-podjazd-gresowe-zewnetrzne) zawiera informacje, które przedstawiają dany wątek, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Dzięki nim można jeszcze skorygować położenie futryny.

listwy wykończeniowe do drzwi

Autor: KOŁO
Źródło: Lazienkaplus.pl
Do dobrze osadzonych futryn instalowane są drzwiowe opaski. Są to płaskie listwy wykończeniowe do drzwi, które znakomicie ukrywają miejsce styku ościeżnicy ze ścianą. Czasami można by je nabyć w zestawie z ościeżnicą, lecz można by je również nabyć osobno. Listwy wykończeniowe do futryn wytwarzane są w różnych barwach, wymiarach oraz niezwykle łatwo można je dobrać do drzwi i do całego wnętrza. W dużych wnętrzach można zastosować bardzo szerokie, masywne opaski, które podkreślają drzwiowe skrzydła. W pomieszczeniach mniejszych, korzystniej będą prezentować się delikatniejsze, cienkie opaski lub mogłyby być nawet lamówki wykończeniowe na ścianę w formie ćwierćwałków służących do maskowania kątowego.

Listwy wykończeniowe do drzwi są konieczne, gdy osadza się futryny stałe, w których nie ma możliwości dopasowania szerokości ościeżnic do grubości murów. Kiedy montujemy ościeżnice regulowane, to nie potrzeba używać wykończeniowych listew.