Co wiemy o szafach, nim je zamówisz ?

Szafa – mebel wolno stojący lub zabudowany we wnęce ściany, zamykany drzwiami, w użyciu do przechowywania przeróżnych przedmiotów, takich jak ubrania, książki czy naczynia. Najczęstszym wyposażeniem szafy są: półki, drąg do wieszania ubrań na wieszakach, szuflady, zwierciadło, wieszak na paski, krawaty itd.

Szafa to mebel o konstrukcji skrzyniowej, w relacji od obszarów jedno bądź wieloczęściowy, dodatkowo może być wyposażony w szuflady i lustra. Znajduje zastosowanie w sypialni oraz przedpokoju. Szafa garderobiana to jeden spośród najważniejszych, bez owijania w bawełnę strategicznych artykułów w każdym domu czy mieszkaniu.

Czy zaciekawiła Cię treść tej witryny? Chcesz poznać więcej informacji? To, odwiedź witrynę, która da Ci mnóstwo fascynujących faktów.

Producenci mebli gotowych oferują bardzo specyficznie zaplanowane szafy, jednak mebel standardowy nigdy nie przyzwoli na wykorzystanie przestrzeni tak jak zabudowa wykonana na wymiar. Jak pokazuje analiza wyników wyszukiwania np. frazy szafy na wymiar Warszawa, w dużych miastach szczególnie popularny jest trend decydowania się na szafy na wymiar. Najczęściej wyszukiwane frazy to nie tylko meble na wymiar Warszawa, ale również Poznań czy Wrocław).

Projektując wnętrze zabudowy pożądane byłoby przemyśleć, jakiego rodzaju ubrania, dodatki i akcesoria będą w niej chronione.

Chcesz znać sporo szczegółów na ten ciekawy temat? Więc ten artykuł doczytaj również nową stronę pod tym linkiem.

Z pomocą może przyjść np. choć to z pewnością nie jedyne użyteczne źródło, które znacznie przyśpieszy i ułatwi Twój wybór. Dzięki dodatkowym wieszakom, kijom i organizatorom dedykowanym rzeczowym proporcjom garderoby znacznie łatwiej utrzymać porządek. Kosze na buty i bieliznę zapewnią niezbędny transfer powietrza oraz właściwą segregację. Blisko wysokich zabudowach niezbędnym dodatek jest zwykle pantograf – drążek ze szczególnym uchwytem umożliwiający łatwy dostęp aż do wysoko odroczonych ubrań. Osobne wieszaki na spodnie i rzemienie pomogą zdefiniować przydzielenie przestrzeni.

poddasze

Autor: INDECO
Źródło: INDECO

Fronty przesuwne są bardzo lubiane i praktyczne Aprobują na otwarcie wnętrza mebla bez zabierania przestrzeni wokół szafy, a także zapewniają wygodny i bezgraniczny dostęp do jej środka.

Są doskonałym rozstrzygnięciem dla wnętrz, w których w bliskiej odległości od czasu szafy znajdują się inne obiekty – fronty przy odbezpieczeniu nie będą z nimi kolidować. Należy jednak pamiętać, iż platforma przesuwny zabiera sporo miejsca (zwykle od chwili 8 do 10cm).

Drzwi rozwierane mają grubość jedynie samych płyt frontowych, są zatem dobrym wyjściem niedaleko płytkich meblach. Jakimś z elementów szafy jest półka. Półka – pozioma płaszczyzna umieszczona w szafie, przymocowana do ściany lub pod stołem azali stolikiem
przekazana do zakręcania na niej różnego sposobu przedmiotów takich jak książki, naczynia, czy ubrania.