Co trzeba wiedzieć o gazowych piecykach?

Planujesz zakup piecyka gazowego? Podpowiadamy, o czym powinieneś pamiętać, aby dokonać należytego wyboru, jakie są ceny piecyków, a również jak o nie troszczyć się, ażeby służyły jak najdłużej.
Gazowe piecyki (albo inaczej gazowe podgrzewacze wody) powieszone są zwykle nad wannami, w toaletach.

piecyk

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Można je również zauważyć przy będących kluczowym jak też bezpośrednim źródłem ciepła kotłach – choć piecyków używa się nierzadko w blokach, w których piwnicach nie możemy zamontować kotłów. Piecyków nie brakuje też w starych blokach wykonanych z wielkiej płyty, jak także w podobnie skonstruowanych mrówkowcach oraz wszędzie tam, gdzie sieć połączeń gazowych jest dobrze rozwinięta. Piecyk tenże instaluje się także w starych domach wolnostojących. W nowych blokach często zastępują je podgrzewacze wody na prąd. Z uwagi na to, że gazowe podgrzewanie wody jest daleko tańsze aniżeli to, które wymaga użytku prądu elektrycznego, piecyki gazowe (zobacz|sprawdź piecyki gazowe) często znajdują zastosowanie w firmach.
Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Najważniejszym procesem, z jakim mamy do czynienia w tego wariantu urządzeniu jest spalanie metanu lub też innego gazu o postaci płynnej – stąd gaz musi dopływać bezustannie, jeżeli piecyk ma funkcjonować bez zarzutu. Płomień w piecyku powinien zapalać się jedynie w chwili, kiedy włączymy ciepłą wodę (w trybie okresowym działa także przepływowy kocioł centralnego ogrzewania) lub nie gasnąć wcale. Każde z tych dwóch podejść ma swoje atuty.

Dzięki pierwszemu zużyjemy mniej gazu, za to ostatnie oszczędzi nam długiego czekania na ciepłą wodę.

Bez strachu – zobacz link na stronie (https://autolawety.pl/), który kieruje do analogicznej strony. Odnajdziesz na niej zwracające uwagę posty w nawiązaniu do omawianego tu tematu.

W piecykach możliwe są 3 sposoby regulowania wody: ręczny, manualny i automatyczny oraz elektroniczny.