Co to jest system przesuwny i jak zdecydować się na jego właściwy rodzaj?

Drzwi wewnętrzne to nie tylko rozwiązanie opierające się na tradycyjnych drzwiach uchylnych.
Na rynku są dostępne różnego rodzaju alternatywne świadczenia, przykładowo tego typu jak chociażby drzwi chowane do ściany, drzwi harmonijkowe, drzwi łamane oraz systemy przesuwne chowane w ścianie.

Odbiorcy aktualnie coraz chętniej wybierają wykorzystanie tego typu rozwiązań z dużej ilości różnorodnych względów, gdyż pragną się wyróżniać, posiadać w domu coś niezwykłego albo zwyczajnie w pokoju nie ma dosyć wiele miejsca i możliwości, aby zainstalować tradycyjne drzwi uchylne. Ten tekst jest przeznaczony dla takich osób, które zdecydowały się na zakup i montaż naściennego mechanizmu drzwi jezdnych.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej kabiny prysznicowe łódź danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

W sprzedaży są dostępne 3 odmiany naściennych systemów przesuwnych: system bez tunelu, z tunelem 2/3 i system z tunelem. W rzeczywistości oznacza to, że przy wyborze dobrego rozwiązania najbardziej istotnym słowem jest „tunel”.

piasek

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzenia

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniany wcześniej tunel najlepiej by było porównać do futryny w wypadku drzwi typowych, ponieważ tak jak futryna chroni on otwór drzwiowy, jednak różnica tkwi w tym, że w wypadku drzwi uchylnych, futryna przenosi jeszcze ciężar drzwi, które są z nią połączone przez zawiasy.

System bez tunelu pozostawia w całości zauważalny otwór i światło tunelu, ościeże należy poddać obróbce tynkarskiej, tunel zasłania otwór będący w świetle tunelu oraz posiada opaskę maskującą z jednej strony muru (z drugiej strony z kolei jest zamontowany system przesuwny) oraz system z tunelem całym, który osłania obie strony ściany, a również światło tunelu.