Co powinniśmy wiedzieć o LED? Jakie ma walory i od czego zależy jej budząca podziw trwałość

Im dłużej światło jest w użyciu, tym bardziej oferuje korzyści finansowych oraz ekologicznych. Pomimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w czasie eksploatacji, LED są w stanie pozostać w użyciu dłużej niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny technologii LED nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Stąd więc LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie są czynniki które wpływ na niezawodność oraz solidność pojedynczych LED? Trwałość LED może bez trudności przekroczyć 50 000 godzin. W porównaniu z pozostałymi źródłami światła LED bardzo rzadko ulegają zepsuciu. Jedyną wadą jest nieznaczna redukcja strumienia świetlnego podczas okresu eksploatacji. LED tak naprawdę nie potrzebuje konserwacji przez pełny czas pracy. Opisane niżej czynniki wpływające na pojedynczą LED mogą też wpływać na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, które wpływa na trwałość oraz strumień świetlny LED. Dotyczy to zarówno pojedynczych LED, jak i całych modułów czy led rgb. Z tego powodu konieczne jest, by rozproszyć ciepło przez optymalny sposób instalacji lub właściwe radiatory. Najbardziej istotna zasada mówi: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny wystąpienia naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one nastąpić podczas procesu produkcji, montażu lub sprzedaży LED, a również podczas użycia niektórych materiałów, w których pod wpływem sporych wahań temperatury powstają silne naprężenia. Jeżeli LED będą wystawione na oddziaływanie takich sił, być może to negatywnie odbić się na ich solidności, a nawet doprowadzić do pełnego zniszczenia.

Jeżeli masz ochotę zdobyć większą ilość danych na ten wątek, to znajdziesz je z pewnością po przejściu na stronę www, gdzie są one niezwykle szczegółowo opisane.

Sprawdź.

panel oświetleniowy

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

Każda żarówka LED oraz każdy moduł LED jest w stanie zadziałać w odpowiednim zakresie natężenia prądu. Im bardziej niskie jest natężenie, tym mniej energii zostaje uwolnione i tym niższa jest emisja ciepła, co ma bezpośredni wpływ na trwałość LED.

Zainteresował Cię ten tekst? Więc czytaj to okna łódź stanmal, co chcesz na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Kształt i konstrukcja obudowy LED spełnia ważną rolę w procesie starzenia się konkretnych komponentów pod wpływem światła emitowanego przez chip. W wielu przypadkach wbudowany odbłyśnik będzie się bardziej szybko przez kilkaset początkowych godzin działania przez działanie wysokiego natężenia oświetlenia a także luminancji światła które jest emitowane przez chip. To znaczy, iż żarówki LED są świetne i warto w nie zainwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych minusach, jakie jednak można zminimalizować.