Co daje leczenie tlenem w komorze hiperbarycznej?

Często mówi się o komorach hiperbarycznych jako o zjawiskach, które leczą. Rzeczywiście komora hiperbaryczna efektywnie leczy sporo przypadłości, nawet tych, które są zagrożeniem dla życia. Nie jest ona jednak cudownym lekiem na każdą chorobę.
Aby skorzystać z dobrodziejstw komory ciśnieniowej (bo tak również nazywa się to urządzenie), warto wiedzieć, co to właściwie jest.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja
Jest to zamknięte miejsce (w dzisiejszych czasach raczej maszyna), w którym chora osoba przyjmuje czysty tlen i jednocześnie poddaje się ją ciśnieniu dużo wyższym niż w przypadku zwyczajnego ciśnienia atmosferycznego.

Nie ma co czekać, takie rzadkie okazje należy prędko wykorzystywać, więc nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę (http://e-vemco.pl/produkty/narzedzia-instalacyjne,2,4646).

Ta procedura sprawia, że pierwiastek lepiej dociera do różnorodnych tkanek naszego ciała i płynów, takich jak krew, płyn mózgowo-rdzeniowy i limfa. Tak wysycone tkanki rozpoczynają samoleczenie.

Co można poddać terapii w takiej komorze? Została wynaleziona przez Igora Gamowa w celu leczenia choroby wysokościowej. Komora hiperbaryczna pomaga też osobom, które uległy zaczadzeniu. Kuracja w komorze sprawdza się na przykład w leczeniu stopy cukrzycowej. Co więcej, w komorze wojuje się z zapaleniami kości i częścią zakażeń bakteryjnych. Najczęściej jednak w komorze hiperbarycznej wspomaga się leczenie ciężko gojących ran i rozległych oparzeń dzięki temu, że dotlenione tkanki skuteczniej się regenerują. Spotyka się nawet sytuacje, przy których wszystkie inne metody zawodzą i dopiero łączna terapia komorą hiperbaryczną i innymi metodami skutkuje wyleczeniem.
Wyżej wymienione rodzaje leczenia zostały udowodnione naukowo, ale jest też tak, że komora hiperbaryczna po prostu oddziałuje korzystnie na nasz organizm.

Chociaż długo wierzono, że jest cudownym lekiem na wszystkie choroby, wiadomo już, że tak nie jest. Działa jednak w wielu przypadkach. Zalety płynące z jej użycia każą skonsultować się z medykiem i ustalić go, czy nie wesprzeć leczenia swojego organizmu komorą hiperbaryczną.