Ciekawy pomysł na drzwi w wypadku stosunkowo małych pomieszczeń

Jeżeli nie zajętego miejsca mamy w domu dość mało, nie trzeba tracić go na skrzydła drzwiowe. Istnieją też drzwi przesuwne, które mogą być chowane w ścianie. Jest to znakomite remedium na problemy z małą ilością przestrzeni.
Takie drzwi przesuwne chowane w ścianę nie utrudniają komunikacji i nie zajmują cennych centymetrów.

kamienie

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Są tylko nieco bardziej wymagające przy tworzeniu projektów i przy montażu. W niniejszym artykule podpowiemy, jak wykonać drzwi przesuwne chowane w ścianę.

Jeżeli ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, to sprawdź także ten udostępniony tu (http://olejnik.pl/targi-logipak-2016-ekspozycja/) w tym miejscu wpis – on również będzie warty zainteresowania!

Montaż drzwi przesuwnych nie zawsze jest zadaniem dla specjalistów, jednak wymaga pewnych umiejętności technologicznych. Najbardziej istotny jest dobrze przygotowany projekt mechanizmu i odpowiednia instrukcja montażu dostarczona przez producenta tego typu rozwiązania. Drzwi przesuwne chowane w ścianę są dobierane do domów czy lokali, gdzie uzyskanie funkcjonalnego podziału na strefy może być dużym wyzwaniem ze względu na relatywnie mały metraż.

Wystrój mieszkania

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

drzwi przesuwne chowane w ścianę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wsuwane w odpowiednią kasetę skrzydło nie będzie blokować wąskiego korytarza oraz nie utrudnia przejścia, dzięki czemu możemy zaaranżować wnętrze czy planować ustawienie mebli lub też przedmiotów z większą swobodą. Z kolei w przestronnych wnętrzach tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę pozwalają na stworzenie stref w otwartym pokoju, zatem chociażby połączenie oraz rozdzielenie jadalni, kuchni czy też salonu. Drzwi w ścianie najkorzystniej zaplanować już na etapie projektowania wnętrza domu, a najpóźniej w czasie budowy ścian działowych, ponieważ inaczej ich montaż może być związany z bardzo pracochłonnymi przeróbkami. Znacznie mniej problematyczna opcja to montaż drzwi przesuwnych po ścianie, przykładowo po prowadnicach.

Należy mieć świadomość, że skrzydło w ścianie pozwala nam na całkowicie inne podejście do zaprojektowania wnętrza, zwłaszcza strefy przejścia pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.