Chcesz urządzić jakąś większą imprezę? Żeby ułatwić sobie kontrolę dostępu, zamontuj kołowrotki

Imprezy masowe cieszą się coraz większym uznaniem, ludzie chętnie na nie uczęszczają, bowiem znakomicie się na nich bawią. Podobne imprezy łączą się też ze znacznymi zyskami dla organizatorów, zatem organizowane są dosyć często. Należy mimo wszystko mieć na uwadze, że organizacja takich spotkań łączy się z wymogiem dopełnienia pewnych warunków i zagwarantowania zgromadzonym bezpieczeństwo. Odpowiada za to właśnie organizator.

Kontrola dostępu okazuje się bardzo ważna

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko bywa tak, że na imprezach masowych i plenerowych dochodzi do groźnych sytuacji powiązanych z agresją. Nieraz okazuje się to powiązane ze spożyciem alkoholu na wspomnianej imprezie albo na uczestnictwie w niej ludzi nietrzeźwych. Dlatego tak istotnym aspektem staje się kontrola dostępu. Wyznaczone wśród obsługi osoby trudnią się selekcją oraz wpuszczaniem na teren imprezy gości, którzy spełniają określone standardy: wieku, trzeźwości czy ubioru. To rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się w zagranicznych klubach i coraz częściej odnajduje zastosowanie w naszym kraju. Stosuje się je w dyskotekach, na stadionach, na koncertach, jak również na imprezach plenerowych bądź w przeróżnych rekreacyjnych budynkach.

Źródło artykułu – Transcom System

Zamontuj specjalne bramki

Optymalnie w takich sytuacjach sprawdzą się bramki obrotowe, które zakładane są przy wejściach. Dzięki nim osoba przeprowadzająca selekcję i sprawująca nadzór nad przepustowością kolejki ma szansę utrzymać nad zgromadzonymi osobami pełną kontrolę i opanować pojawiający się chaos. Bramki obrotowe skonstruowane są w taki sposób, żeby móc pomieścić i przepuścić jedynie jednego człowieka. Dzięki temu osoba sprawująca kontrolę nad dostępem może zapanować nad sytuacją, a zebrani w ogonku ludzie muszą czekać na swą kolej.

Zamów profesjonalną obsługę

tłum ludzi, kolejka

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy urządza się klub albo dyskotekę bądź planuje się zorganizować jakąś znaczniejszą imprezę plenerową, trzeba pomyśleć o takich zabezpieczeniach. Można postawić na rozwiązanie tymczasowe, które po wydarzeniu zostanie odinstalowane. W przypadku własnego lokalu, korzystnie jest zainwestować w tego rodzaju elementy, gdyż pomogą one zapanować nad chaosem przed wejściem, opanować nerwy ludzi, którzy zamierzają wejść do lokalu, jak także ograniczyć ryzyko, że ktoś przejdzie obok obsługi oraz wkroczy do klubu bez opłacenia biletu.

Doczytaj – http://www.transcom-system.com.pl/pl/produkty/bramki-obrotowe-pionowe