Marzy ci się domowy barek? Nic prostszego! Z naszymi poradami stworzenie idealnego barku z alkoholem będzie dziecinnie proste!

półka na alkohol
Koneserzy zagranicznych alkoholi powinni sobie znaleźć jakieś oryginalne miejsce na ich trzymanie. Miejsce, w którym damy barek nie może być zbyt oświetlona.

Musimy zastanowić się także ile przestrzeni chcemy na domowy barek przeznaczyć. W zależności od tego możemy zacząć kupowanie.

alkohol
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Są w tej kwestii dwie możliwości. Albo przeznaczymy nań miejsca niewiele i tym sposobem przemyślimy np. na kupno małego barku na alkohol, który będzie posiadać ciopkie kółeczka, dzięki czemu będzie mobilny. Następna możliwość to kupno dużej szafki, która będzie posiadać w sobie jedną półkę, którą zagospodarujemy na alkohole. Tym sposobem musimy pomyśleć o tym, by był w ciemnym miejscu. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, możemy poszaleć i zrobić sobie w rogu pomieszczenia barek podobny do tych z barów – zobacz pomysły na barek z alkoholem.

Szukanie pomysłów na nasz bar można rozpocząć w sieci. Odnalazłam tam interesujący, oryginalny barek stylizowany na… wiolonczelę! Wysłałam link przyjaciółce, która przepada za muzyką klasyczną i ma domek pełne instrumentów. Świetnie się prezentuje przy fortepianie fortepianu. Najbardziej oryginalne inspiracje odnalazłam na rewelacyjnym blogu.

Najbardziej specyficzną opcją, którą ujrzałam była niewielka drewniana skrzyneczka, w której ustawione są butelki i lampki na wino. Możemy również zainwestować w kilka półeczek na butelki, które przybijamy do ściany, najlepiej na tej ścianie, która jest osłonięta od światła. Następnie polecamy poustawiać na niej butelki (sprawdź również pomysły na http://www.lovingit.pl/blog/11-inspirujacych-kuchni-w-stylu-prowansalskim/|http://www.lovingit.pl/blog/amarantuski-czyli-jak-zrobic-zdrowe-ciasteczka-bezglutenowe/”>http://www.lovingit.pl/blog/amarantuski-czyli-jak-zrobic-zdrowe-ciasteczka-bezglutenowe/|http://www.lovingit.pl/blog/biale-schody-w-aranzacji-wnetrz-inspirujace-pomysly-i-zakupowe-podpowiedzi-online/”>http://www.lovingit.pl/blog/biale-schody-w-aranzacji-wnetrz-inspirujace-pomysly-i-zakupowe-podpowiedzi-online/|http://www.lovingit.pl/blog/cos-na-czasie-czyli-inspirujace-aranzacje-pokoju-dla-niemowlat/”>http://www.lovingit.pl/blog/cos-na-czasie-czyli-inspirujace-aranzacje-pokoju-dla-niemowlat/} na blogu Lovingit.pl). Możemy zrobić to w klimacie artystycznym – na przemian wysoka i niska, a możemy postawić na dowolność i misz-masz. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć.