Bywają tego typu mieszkania, gdzie trudno zamontować normalne drzwi — w takich przypadkach niezbędne są innowacyjne rozwiązania

Z powodu warunków abo planów właścicieli czasami zakłada się w budynkach niestandardowe drzwi — na przykład chowane w ścianie.
Duża część ludzi, kiedy słyszy słowo drzwi, pomyśli o normalnie otwieranych drzwiach z klamką.

dom

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Mogą się one otwierać do wewnątrz albo na zewnątrz (w toaletach. Jednak od pewnego czasu i w tym sektorze zaczęły być produkowane nowatorskie i nietypowe wzory. Fantastycznym przykładem są drzwi chowane w ścianę. Bywa tak, że są one jedynym wyjściem z trudnego impasu. Nie można w jakimś pokoju zamontować normalnych drzwi i wtedy właściciele decydują się na takiego rodzaju wyjście. Niektórzy jednak kupują takie drzwi, gdyż pragną, by ich mieszkanie prezentowało się designersko. Drzwi chowane mogą być wyprodukowane z drzewa albo ze szkła.

Nie ociągaj się! Jeżeli intryguje Cię kompleksowa analiza, to czym prędzej powinieneś kliknąć w podany link. Tam znajdziesz wiele uzupełniających wątków z nią związanych.

Często w tego typu projektach wybiera się szkło matowe, na którym graweruje się różne motywy. Raczej rzadko lokatorzy decydują się na normalne szkło. Jeżeli to robią, to z reguły dlatego, że pokój jest po prostu niewielki i muszą go optycznie powiększyć. Drzwi chowane muszą być założone na specjalnych szynach. Cała konstrukcja nie wydaje się być trudna do zrobienia, ale raczej powinni to zrobić Profesjonaliści. Wówczas będziemy mieli pewność, że drzwi nie będą nam po pewnym czasie opadać oraz że nie będą się blokować przy przesuwaniu.

Podczas montowania ważna jest dokładność, by później drzwi wjeżdżały w wyznaczone miejsce, niczym w masło. Plan naprawdę wydaje się być godny uwagi.