Budujemy dom z piętrem: wysokiej jakości schody muszą się w nim znaleźć

Budując dom, na pewno postawić należy sobie pytanie: jakiego rodzaju schody w nim wykonać? Czy lepszym rozwiązaniem okażą się schody z betonu, czy może raczej schody z drewna?

schody

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Na schody , które wykonano z drewna decydują się najczęściej osoby, które dokonują procesu adaptacji nieużytkowanego dotychczas poddasza . Budowa schodów z drewna jest po prostu w tym przypadku najprostsza, nie jest związana z koniecznością zerwania podłogi. Decydując się schody drewniane, mamy możliwość zakupienia gotowych schodów w sklepie, można też zamówić schody na zamówieniew zakładzie stolarskim bądź u producenta. To ostatnie rozwiązanie jest stosowane najczęściej. Producent schodów drewnianych może nam zaoferować zrobienie najróżniejszych rodzajów schodów: jedno- lub dwubiegowych, zabiegowych, a także krętych – . Producent schodów drewnianych to szansa zamówienia schodów w przeróżnym stylu: kolonialnym, awangardowym bądź klasycznym. Schody na zamówienie to także możliwość wybrania rodzaju drewna, z którego zostan?schody (zobacz schody drewniane)nane. Dość sporą popularnością wśród osób, które mają w planie budowę domu cieszą się dzisiaj schody z drewna egzotycznego.

Schody zewnętrzne

Autor: Cia Gould
Źródło: http://www.flickr.com/photos/ciagould/3544370505/
Schody z drewna egzotycznego najczęściej wykonywane są z cechujących się dużą twardością gatunków drzew krajów egzotycznych. Nadzwyczaj świetnie sprawdzają się schody z jatoby czy z mahoniu. Na schody wykonane z drewna nadają się również gatunki drzew, które rosną na terenie naszego kraju. W tym przypadku na schody przeznaczane jest drewno pochodzące z drzew liściastych: orzech, jesion, dąb oraz brzoza. Bez względu na to, czy wybieramy schody z drewna krajowego, czy z egzotycznych gatunków drzew, każde powinny zostać odpowiednio zabezpieczone (schody na zamówienie). Na ogół zabezpiecza się je, powlekając porządnym jakościowo lakierem. Schody wykonane z drewna to wielkie wydatek, zwłaszcza jeżeli stawia się na schody z drewna drzew egzotycznych. Zrobione i zamontowane schody (sprawdź schody granitowe Wrocław) powinny zostać zabezpieczone balustradą. W ostatnich miesiącach wśród balustrad pojawiły się nowatorskie balustrady wykonane ze szkła, które świetnie komponują się z drewnianymi schodami. Rzecz jasna nadal wykonuje się balustrady z drewna. Ich najbardziej istotną częścią są tralki, które mogą przyjmować przeróżne kształty. Zrobione z drewna balustrady wytwarza się z tego samego gatunku drewna, co całość schodów.